Opcje przeglądania
Produkt dnia
Tunika dla dziewczynki z ananasem
Tunika dla dziewczynki z ananasem
99,99 zł 79,99 zł
Bluzka chłopięca w auta
Bluzka chłopięca w auta
34,99 zł 19,99 zł
Sukienka dla mamy
Sukienka dla mamy
139,99 zł

Jak wybrać hulajnogę dla dziecka?

W życiu większości dzieci następuje moment, w którym pragną posiadać hulajnogę. Często wynika to z chęci posiadania tego co rodzeństwo, sąsiedzi, czy też dzieci ukazywane w programach telewizyjnych. Dlaczego warto kupować hulajnogi dla dzieci? Ponieważ pomagają one dzieciom zachowywać równowagę oraz skłaniają do pewnej formy aktywności fizycznej. Jak natomiast wybrać taką hulajnogę?

To, jaką hulajnogę wybierzemy dla dziecka, w zdecydowanej mierze zależy od jego wieku. Jaką wybrać dla dziecka w wieku dwóch lat? Hulajnoga dla dwulatka powinna mieć odpowiednio regulowaną długość kierownicy. Ułatwi to dziecku samodzielne poruszanie się. Jeśli dziecko ma bardzo dobrze wykształconą równowagę można spróbować z hulajnogą posiadającą dwa koła. Hulajnoga trzykołowa jest jednak bezpieczniejszym rozwiązaniem. Zapewnia ona większy komfort dla tak małego dziecka. W wypadku takiej hulajnogi jest zdecydowanie mniejsze ryzyko, że dziecko się przewróci i wyrządzi sobie krzywdę. W miarę wzrostu można kupić zamiast niej hulajnogę przeznaczoną dla większych dzieci.

Jak zatem wybrać hulajnogę dla 5 latka? Na hulajnodze dziecko musi czuć się dobrze i bezpiecznie. Dlatego najbezpieczniej jest się zdecydować na taką, która posiada regulowaną wysokość kierownicy. Jest tak dlatego, że nie każde dziecko w wieku pięciu lat ma taki sam wzrost. W związku z tym kierownica nie może znajdować się ani za nisko, ani za wysoko. Trzeba także wybrać, ile kół ma posiadać hulajnoga. W takim wieku najlepiej sprawdzi się posiadająca dwa koła. Pomoże to dziecku w rozwoju równowagi. Hulajnoga trzykołowa również może być praktyczna. kiedy? W wypadku dzieci, które wcześniej nie miały styczności z hulajnogą oraz ze słabą równowagą.

Oprócz wieku o wyborze hulajnogi decyduje płeć dziecka. Jaką wybrać dla dziewczynki? Można zdecydować się na hulajnogę o jednolitych kolorach - takich, jakie dane dziecko lubi najbardziej. W wypadku, jeśli dziecko lubi bajki, warto zdecydować się na wybór hulajnogi o takim wzorze. W ofercie jest m.in. wzór Frozen, Masza itp.

Pozostaje jeszcze hulajnoga dla chłopca. Wybierając ją, posługujemy się podobnymi zasadami, jak w wypadku wyboru hulajnogi dla dziewczynki. Możemy wybrać o gładkich kolorach, np. niebieskim. Wiele chłopców taki kolor preferuje. W asortymencie znajdują się również hulajnogi z postaciami z bajek. Przykładem są: Strażak Sam, Cars, itp.

Wybierając hulajnogi dla dzieci trzeba więc dostosować jej wybór do wieku dziecka, jego upodobań oraz płci. Jeśli zastosujemy się do tego, dziecko na pewno będzie zadowolone.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl