Darmowa dostawa od 299 zł*Nie dotyczy mebli i materaców

Zwrot do 14 dni

sklep@ola4kids.pl

Waluty

Kołysko-huśtawka dla dzieci 3w1 Memola Komplet - na 12 lat użytkowania

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 1 542,00 zł 1542.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Ocena: 0

Opis

Jak w brzuchu mamy.

Memola - kołysko-huśtawka stymulująca rozwój Twojego dziecka od pierwszych chwil. Opracowana we współpracy z lekarzem neurologiem.

Od kołyski do huśtawki, produkt na 12 lat użytkowania. Memola rozwija się i rośnie z Twoim dzieckiem, zapewniając mu zabawę i opiekę na dłużej.

 

Memola wspomaga Integrację Sensoryczną, stymuluje mózg oraz rozwój psychomotoryki Twojego dziecka.

 

Memola powstała w oparciu o wiedzę, w konsultacji z neurologiem i z wykorzystaniem metody Integracji Sensorycznej.

 

Komplet, w którym znajduje się Memola-multisensoryczna kołysko-huśtawka i akcesoria: zasłonka, moskitiera, pałąk na zabawki (zabawki-kulki są dekoracją nie wchodzą w skłąd kompletu).

Trzy etapy Memoli

Wszystkie etapy Memoli powstają poprzez łatwe i szybkie przekształcenie jej konstrukcji. Trzy produkty w jednym Memola przekształca się i dopasowuje się do potrzeb dziecka rosnąc wraz z nim. Kołysanie jest ważne i stymulujące dla dziecka od pierwszych chwil jego istnienia w brzuchu mamy. Dlatego też po narodzinach ruch ten jest tak ważny dla jego prawidłowego rozwoju. Z tego względu Memola jest skonstruowana tak, aby jak najdłużej można było jej używać do kołysania i huśtania dziecka. Od niemowlaka do przedszkolaka i dłużej

Pierwszy etap

Memoli to łóżeczko leżanka/kołyska na pierwsze miesiące. Można używać jej przez pierwsze 6 miesięcy. W tym czasie służy też również jako łóżeczko dla noworodka, w którym może spać. Wysokość burty to 35 cm.

Drugi etap

to kosz sensoryczny. Trudno zauważyć, kiedy dziecko zaczyna siadać, stawać i może wypaść z kołyski. Moment taki jest niebezpieczny (większość dotychczasowych kołysek mają wysokość boków do ok. 30 cm). W Memoli dzięki podnoszonym wyżej bokom dziecko jest bezpieczne i realnie dłużej może używać kołyski. Ze względu na właściwości neurologiczne i sensoryczne przeznaczony jest do ćwiczeń metodą Integracji Sensorycznej. Wysokość – 55 cm.

Trzeci etap to huśtawka - przeznaczony jest dla dziecka od 3 do ok. 12 lat. Trudno zabrać dziecku zabawkę, tym bardziej tak istotną. Dla ''dziecka'' dużego Memola po przekształceniu z kołyski staje się huśtawką. Wyjątkową miłą w dotyku, przytulną huśtawką, na której można się huśtać, zwijać w kłębuszek i wymyślać nowe zabawy.

 

Memola sprzedawana jest w komplecie:

 Kołyska wisząca  Zasłonka  Moskitiera  Wieszak na zabawki

Memola w całości jest produkowana w firmie Deltim, która jest producentem wysokiej jakości wózków dziecięcych i akcesoriów, właścicielem marek: Navigton i X-lander . Współpraca z firmą Deltim nawiązała się przy okazji projektu dyplomowego projektantki Agnieszki Wiczuk. We współpracy z firmą produkt został rozwinięty, dopracowany i wdrożony.

Nieoceniona w tym zakresie jest pomoc prezesa firmy, pana Piotra Machury, oraz wszystkich jego pracowników, którzy na każdym etapie służą pomocą i fachową radą, pilnując, aby wszytko było dopracowane oraz dobrze wykonane. Wysoka etyka działania i filozofia firmy Deltim stanowi grunt wzajemnej wieloletniej współpracy oraz zapewnia najwyższą jakość i pieczołowitość wykonania produktu Memola.

 

Memola wykonana jest głównie wysokiej jakości materiałów z certyfikatem OEKO-TEX® Standard 100.

Memoal została przebadana i jest zgodna w wymaganiami normam: PN-EN 1130-1:2001 PN-EN 71-8: 2012

 

Szczegóły:

Memola i jej właściwości

Kołyska jest wisząca, dzięki temu oddaje najbardziej naturalny ruch zbliżony do ruchów płodowych dziecka. Dziecko jest przez 9 miesięcy kołysane w brzuchu, ruch kołyski Memola zapewnia dziecku kojący i różnorodny, delikatny ruch – jak w brzuchu mamy.

Uchwyt

Memola ma specjalnie zaprojektowany zaczep, który sprawia, że nie skręca się samoistnie w czasie kołysania. Jest to bardzo wygodne dla rodzica, ponieważ inne kołyski wiszące potrafią się zakręcić wokół własnej osi i wtedy rodzic musi wstać i ją ciągle odkręcać, aby wróciła do poprzedniej pozycji. Jest to nowość, która nie występuje w innych tego typu wiszących sprzętach. > Umożliwia długotrwały, jednostajny i przyjemny ruch Memoli.

Wprawiona w ruch Memola dłużej się kołysze bez konieczności ponownego huśtania. > Stymuluje zmysł czucia głębokiego. Dzięki temu uchwytowi Memola reaguje na ruchy dziecka w niej. Przesuwa się razem z dzieckiem. Dziecko szybko uczy się jak samo wprawić kołyskę w ruch i w ten sposób uczy się świadomości położenia własnego ciała. > Pamięć pozycji Memola zawsze wróci samoczynnie i niegwałtownie do swojego punktu wyjścia.

Zabawki

Wokół kołyski można powiesić stymulujące wzrok i dotyk zabawki. Nad dzieckiem znajduje się pająk, na którym zawieszamy zabawki. Kołysząc dziecko, wprawiamy zabawkę w ruch, co również przyciąga wzrok dziecka i pobudza go do stymulacji wzroku i rozwoju koncentracji.

Kolory – stymulacja wzroku Memola i jej konstrukcja celowo jest utrzymana w jednym kolorze, aby sama sobą nie rozpraszała dziecka, a dawała mu bezpieczeństwo. Pierwszym kolorem, jaki dziecko widzi, jest kolor czerwony, później żółty, a na końcu kolor niebieski. W stymulacji wzroku malucha ważne jest, żeby pozwolić mu skupić wzrok na jednej wyrazistej rzeczy, za którą może wodzić wzrokiem. Dlatego Memola jest przygotowana do tego, żeby podwieszać dziecku zabawki w intensywnych kolorach w różnych miejscach.

Mata edukacyjna

Jest to pierwsza kołyska na tyle duża, że można do niej włożyć matę edukacyjna, żeby wzmocnić wrażenia dotykowe i stymulować mózg dziecka w czasie kołysania.

Stymulacja wzroku

Rozwój wzroku dziecka w Memoli stymulowany jest przede wszystkim przez możliwość widzenia świata dookoła bez przeszkód w każdej pozycji – również na brzuszku. Ważnym elementem są zabawki podwieszane nad głową dziecka i wokół niego. Duże i w odpowiednich kolorach pozwalają mu ćwiczyć wzrok i umiejętność koncentracji. Memola dzięki dostosowanemu do tego dizajnowi stanowi ramę, bezpiecznie wspierając ten proces, a nie rozpraszającą.

Kontakt z rodziną

Najbardziej uspokajający dla dziecka i dla rodzica jest wzajemny kontakt. Rodzic nie może być przy dziecku non stop, czasem musi odejść na przykład do kuchni. Dzięki przezroczystości kołyski dziecko nie denerwuje się, bo widzi i słyszy rodzica, a rodzic ma je cały czas pod opieką – widzi, co się z nim dzieje. Gdy dziecko od pierwszych chwil jest pełnoprawnym członkiem rodziny, nie leży w kąciku, ale jest w centralnym miejscu domu, każdy może do niego mówić, podejść, pokołysać – tworzą się silne więzy rodzinne.

Ćwiczenia sensoryczne

Kołyska jest na tyle duża, że można wykonywać w niej od samego początku z dzieckiem ćwiczenia sensoryczne zalecane przez lekarza czy terapeutę, takie same jak w salach do integracji sensorycznej. Po okresie kołyski można do tych celów używać huśtawki. Memola nadaje się do domowej rehabilitacji dziecka, nieprzerwanej i naturalnej, w jego otoczeniu rodzinnym.

Okrągłość

Memola jest okrągła, dziecko ma miejsce do dowolnej eksploracji świata. Może samo, pełzając po materacyku, przyjmować dowolne i wygodne pozycje. Dla rodzica jest to również wygoda - może ułożyć dziecko w dowolnej pozycji, w dowolną stronę.

Wielkość

Memola jest odpowiedniej wielkości, co w parze z jej okrągłością daje dziecku niezbędne miejsce do odkrywanie własnego ruchu, nieograniczone ciasnymi ściankami możliwości. Na wielkość i bezpieczeństwo Memoli ma wpływ również możliwość podniesienia ścianki tak, że nie musimy obawiać się, że przegapimy moment siadania dziecka. Bezpiecznie można jej używać dłużej niż do momentu siadania.

Wygoda rodzica

Dostosowywanie wysokości – część kołyski może być dopasowywana do wygodnej dla rodzica wysokości od podłogi. Zawieszenie Memoli jest regulowane i może być dostosowane do wysokości sufitu od 200 do 300 cm.

Kołysanie na odległość

Nasi pradziadkowie używali głównie kołysek wiszących. Wynikało to z ich obserwacji i praktyki, ponieważ takie kołyski najbardziej kojąco wpływały na dziecko. Dla wygody i zapewnienia dziecku ruchu kołysania nawet wtedy, kiedy trzeba odejść na chwilę lub coś zrobić, prostym sposobem było przywiązanie linki do kołyski i bujanie dziecka bez konieczności stania przy kołysce.

Memola wyposażona jest w pętelkę w jej podstawie, która pozwala na stabilne przywiązanie liny. Można wygodnie usiąść w fotelu z książką i w tym samym czasie spokojnie kołysać usypiające dziecko. Linę można bezpiecznie schować w dolnym pluszowym wałku, tak żeby nie przeszkadzała kiedy nie jest używana.

Talerz huśtawki

Daje możliwość wykorzystania produktu jako huśtawki. Miękki, przyjemny pluszowy materiał, na którym można wygodnie leżeć i się huśtać. Memola w ostatnim stadium swojego rozwoju po przekształceniu staje się huśtawką i można jej używać od 3. roku życia do ok. 12 lat. Huśtawka to nie tylko wydłużenie życia produktu, to też zapewnienie dziecku dłuższego okresu kołysania i właściwej stymulacji błędnika.

https://www.youtube.com/watch?v=9jOXWksKIDs

Wersja satandard

★ Kołyska Memola® Home 3 w 1 (kołyska, kosz sensoryczny — rodzaj bujanego kojca, huśtawka)

★ Materacyk

★ Prześcieradło na materacyk

★ 1 x komplet haków sufitowych

★ Torba podróżna do przewożenia i przechowywania kołyski PLUS:

★ Zasłonka, chroniąca dziecko przed nadmiarem bodźców i światła

★ 1x dodatkowe prześcieradło na zmianę

Wersja Premium

★ Kołyska Memola® Home 3 w 1 (kołyska, kosz sensoryczny — rodzaj bujanego kojca, huśtawka)

★ Materacyk

★ Prześcieradło na materacyk

★ 1 x komplet haków sufitowych

★ Torba podróżna do przewożenia i przechowywania kołyski PLUS

★ Zasłonka chroniąca dziecko przed nadmiarem bodźców i światła

★ 2 x dodatkowe prześcieradło na zmianę.

★ Moskitiera elegancka i praktyczna

★ Wieszak na zabawki do wygodnego i bezpiecznego zawieszania zabawek nad dzieckiem.

★ Książka “Sensoryczne niemowlę” — Charęzińska Aleksandra, Szulc Joanna. O zabawach stymulujących integrację sensoryczną i rozwój dziecka.

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl