Ola4Kids

Darmowa dostawa od 299 zł (nie dotyczy mebli i materaców)

Zwrot do 14 dni

Zabawki interaktywne to gwarancja dużej porcji zarówno samej zabawy jak i nauki. Dźwięki oraz efekty świetlne pojawiające się w momencie interakcji dziecka z zabawką nie tylko sprawiają dużo radości, ale także stymulują wyobraźnie malucha.

Czym dokładnie są zabawki interaktywne i jakie mają zalety?

Interaktywne zabawki dla dzieci zawierają w sobie cechy charakterystyczne dla zabawek kreatywnych i edukacyjnych wspomagane efektami wizualnymi i dźwiękowymi. Zabawki tego typu bez wątpienia mają duży wpływ na prawidłowy rozwój dziecka. Reakcje na poszczególne bodźce wpływają na zdolność logicznego myślenia, stymulują umiejętności poznawcze oraz wspomagają zdolność zapamiętywania.

Obecne na rynku interaktywne zabawki dla dzieci pozwalają między innymi na naukę nowych słów, w tym także w języku obcym, naukę matematyki i geografii. Dobrym przykładem będzie tutaj Edu Globus marki Clementoni. Interaktywny globus dla dzieci pozwala maluchom na odkrywanie tajemnic otaczającego świata, poznawanie kontynentów, innych krajów oraz ciekawostek z nimi związanych. W połączeniu z dedykowaną aplikacją mobilną zapewni dużo dobrej zabawy oraz będzie miał wpływ na rozwój sfery intelektualnej i kreatywności naszego malucha.

Jak wybrać odpowiednią zabawkę interaktywną?

Podobnie jak przy wyborze "zwykłej" zabawki, należy zwrócić uwagę na jej konstrukcję i posiadanie odpowiednich atestów, które zagwarantują bezpieczną zabawę.

Nie bez znaczenia będzie wiek dziecka, dla którego taką zabawkę zamierzamy kupić. Szerokie możliwości zabawek interaktywnych sprawiają, iż z reguły przeznaczone są one dla ściśle określonej grupy wiekowej. Zadania stawiane przez dzieckiem w trakcie zabawy nie mogą być zbyt trudne czy też zbyt łatwe. Nieodpowiedni poziom trudności może bardzo szybko zniechęcić dziecko do zabawy.

Dla chłopca czy dla dziewczynki? Tutaj również trzeba dokonać odpowiedniego wyboru. Inne kształty, kolory i sama forma zabawki preferowane będę przez chłopców inne natomiast będ cieszyły się zainteresowaniem wśród dziewczynek.

W przypadku pojawienia się wątpliwości przy wyborze zabawki prosimy o kontakt z obsługą naszego sklepu, która z przyjemnością doradzi i pomoże w wyborze odpowiedniej zabawki interaktywnej.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą ofertą zabawek edukacyjnych.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl