Ola4Kids

Darmowa dostawa od 299 zł (nie dotyczy mebli i materaców)

Zwrot do 14 dni

Deska do balansowania Gakker zabawką roku 2019
Deska do balansowania Gakker zabawką roku 2019

Deska do balansowania Gakker - Zabawka Roku 2019

Dla każdego rodzica najważniejszą kwestią jest prawidłowy rozwój jego dziecka. Z tego też powodu bardzo popularne i poszukiwane są zabawki, które poza podstawową funkcją, będą wspomagały malucha i rozwijały jego umiejętności. Szczególnie znane z tego podejścia są społeczności związane z pedagogiką waldorfską oraz metodą Montessori. To właśnie wśród nich narodziło się zamiłowanie do deski balansującej. Wiele przedszkoli i szkół wykorzystuje deski balansowania w codziennej pracy z dziećmi, zauważając ich niesamowity wpływ na rozwój i zdolności.

Co to jest i jak działa deska do balansowania dla dzieci?

Sam pomysł tej zabawki jest niezwykle prosty. Deska do balansowania to nic innego jak odpowiednio wyprofilowany i wygięty w łuk kawałek drewna. Swoim kształtem deska balansująca przypomina małą, zagiętą z obu stron deskę do surfowania.

deska do balansowania

Mimo swojej prostej budowie zabawka w postaci deski balansującej daje praktycznie nieograniczone możliwości wykorzystania. Typowe zastosowanie to łuk do balansowania, ale deska może służyć jako zjeżdżalnia, tunel, mostek, łódź czy bujak do odpoczynku lub czytania. Wszystko zależy tylko od wyobraźni dziecka. Właśnie dzięki temu zabawka nigdy się nie nudzi.

 

 dziecko na desce do balansowania

Większość dostępnych na rynku desek balansujących posiada standardowy wymiar 30 x 90 cm. Pozostałe deski, które mogą być wykorzystywane niezależnie od wieku dziecka oraz również przez dorosłych produkowane są w rozmiarze 40 x 115 cm. Dzięki temu możliwe są wspólne zabawy i ćwiczenia z dzieckiem, z jednoczesnym wykorzystaniem dwóch desek balansujących – dla dziecka i dla rodzica.

Jeśli z deski ma korzystać mniejsze dziecko, możemy znaleźć dla niego wersję dla początkujących o rozmiarze 27,5 x 70 cm, jednak taka deska dziecięca do balansowania będzie nam służyła krócej.

Ćwiczenie z deską do balansowania daje dziecku mnóstwo korzyści. Zabawa deską balansującą przede wszystkim:

 • rozwija zmysł równowagi u dziecka
 • wspiera mięśnie, które pomagają utrzymać prawidłową postawę malucha
 • rozwija zmysł czucia głębokiego (czyli propriocepcji), który odpowiada za orientację i czucie własnego ciała
 • stymuluje układ przedsionkowy odpowiedzialny za proces uczenia się i rozwoju
 • wspiera motorykę dużą
 • rozwija koordynacje ruchową
 • ćwiczy koncentrację
 • pobudza kreatywność

Przy korzystaniu z zabawki należy pamiętać jednak o kilku istotnych zasadach:

 • na desce balansującej nie można stawać w skarpetkach lub butach o śliskiej podeszwie
 • deska do balansowania musi być ustawiona na płaskiej powierzchni, minimum 2 metry od mebli i innych twardych przedmiotów
 • jeśli dziecko balansuje na swojej desce po raz pierwszy, rodzice powinni je asekurować do momentu, kiedy dziecko nabierze większej wprawy w korzystaniu z deski (sugeruje się, aby dzieci w wieku do 6-7 lat nie korzystały z deski samodzielnie)

Deski do balansowania Gakker

Wybierając deskę balansującą dla dziecka, warto przyjrzeć się produktom firmy Gakker. Deski do balansowania marki Gakker zdobyły w tym roku nagrodę Zabawka Roku 2019, co jest bez wątpienia dużą rekomendacją.

 

deska do balansowania firmy gakker

Dlaczego deski do balansowania Gakker zyskały uznanie w konkursie na Zabawkę Roku 2019 i dlaczego cieszą się tak dużą popularnością?

Przede wszystkim dlatego, że deski te produkuje je Polska, rodzinna firma, która przykłada olbrzymią wagę do najdrobniejszych szczegółów, takich jak jakość wykonania i kwestie bezpieczeństwa. Deski balansujące Gakker produkowane są z najwyższej jakości drewna bukowego. Drewno użyte w procesie produkcji desek pochodzi wyłącznie z terenów objętych odpowiedzialną gospodarką leśną, a sklejka, z której zostały wykonane, posiada klasę A w zakresie emisji formaldehydu i spełnia najbardziej rygorystyczne standardy higieniczności. Do impregnacji drewna w swoich deskach balansujących polska firma Gakker używa wyłącznie naturalnego oleju lnianego, który jest w pełni bezpieczny i spełnia wysoką normę jakości PN-EN 71-3.

Ponadto producent poświęcił mnóstwo czasu na dopracowanie swojej wyjątkowej deski służącej do blansowania. Efektem pracy projektantów z firmy Gakker jest między innymi model Graded. W modelu tym krawędzie deski są od spodu dodatkowo żłobione, co stanowi zabezpieczenie przed przypadkowym przytrzaśnięciem palców w trakcie zabawy.

Deski do balansowania Gakker Classic i Gakker Graded

Deski Gakker z lini Classic mają wymiar 30 x 90 cm i utrzymują wagę do 200 kg. Dostępne są w kolorze Brazil Brown, Walnut, Pure Wood oraz Light White.

Modele z serii Gakker Graded o wymiarach 30 x 90 cm, utrzymują wagę do 150 kg. W ofercie dostępne są trzy wersje kolorystyczne: Brazil Brown, Pure Wood i Light White. Wszystkie deski Gakker Graded posiadają charakterystyczne wycięcie chroniące palce przed przecięciem.

wyciecię w desce do balansowania marki gakker

Niezależnie od modelu i wybarwienia, dzięki zastosowaniu oleju lnianego i braku dodatkowych lakierów, na deskach balansujących marki Gakker widoczny jest naturalny wzór drewna. Wszystkie deski spełniają wysokie normy pod względem jakości oraz bezpieczeństwa, między innymi Bezpieczna Zabawka oraz Klasa Higieniczności E1.

Deski do balansowania Gakker - opinie

Rodzice, którzy zdecydowali się na zakup deski balansującej Gakker, bardzo sobie tę decyzję chwalą. Z dostępnych w internecie opinii dowiemy się między innymi tego, że:

 • deska do balansowania jednocześnie służy do świetnej zabawy i ćwiczeń wspomagających rozwój dziecka
 • deska firmy Gakker praktycznie się nie nudzi, wciąż można wymyślać dla niej nowe zastosowania
 • produkt jest bezpieczny i atestowany
 • wysoka jakość wykonania i dobre materiały sprawiają, że deski firmy Gakker są wyjątkowo trwałe
 • deski do balansowania polskiego producenta przeznaczone są dla dzieci w każdym wieku (a ponieważ wytrzymuje wagę aż do 150 lub 200 kilogramów zależnie od modelu, z deski mogą korzystać również dorośli)
 • deska Gakker może służyć również do zabawy na dworze (należy tylko chronić ją przed deszczem i wilgocią)
 • deska balansująca jest bardzo łatwa w utrzymaniu: wystarczy przetrzeć ją wilgotną szmatką i wysuszyć

Zadbaliśmy oczywiście o to, żeby deski do balansowania marki Gakker pojawiły się także w naszym sklepie. Szczegóły naszej oferty znajdziecie w kategorii deski do balansowania.

 

[product id="12340, 12466, 12341, 12995, 12996, 12997" slider="true"]
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl