Darmowa dostawa od 299 zł*Nie dotyczy mebli i materaców

Zwrot do 14 dni

sklep@ola4kids.pl

Banwood FIRST GO! rowerek biegowy dla dzieci sky Banwood FIRST GO! rowerek biegowy dla dzieci sky
Producent: Banwood
Cena: 679,00 zł
zobacz więcej
Rowerek biegowy Molto 3w1 turkusowy Rowerek biegowy Molto 3w1 turkusowy
Producent: Sun baby
Cena: 177,00 zł
zobacz więcej
Banwood FIRST GO! rowerek biegowy red Banwood FIRST GO! rowerek biegowy red
Producent: Banwood
Cena: 679,00 zł
zobacz więcej

Rowerki biegowe dla dzieci

Rowerek biegowy podobnie jak zabawka jeżdżąca zachęcająca do chodzenia (np. drewniana kaczka do ciągnięcia) powinien stanowić nieodłączny element wyprawki każdego malucha. Uważa się (i jest to potwierdzone badaniami), że na układ kostny człowieka najważniejszy wpływ mają czynności fizyczne podejmowane do 3 roku życia.

Rowerki dla dzieci od 1 roku

Dzieci uczą się chodzić szybciej, bądź też później. Średnia wieku, którą prezentują polskie dzieci to 1 rok i 1 miesiąc. Fakt ten oznacza, że większość dzieci w wieku 1 roku potrafi już samodzielnie się poruszać. Wspomaganie rozwoju dziecka to nie tylko inwestowanie w drogie zabawki edukacyjne, ale również pozwolenie mu na aktywność fizyczną. Dla dziecka potrafiącego już chodzić świetnym wyborem okaże się rowerek do odpychania.

Rowerki biegowe, których głównym zadaniem jest ugruntowanie umiejętności chodzenia, przeznaczone są dla dzieci, które pierwsze kroki mają już za sobą. Brak konieczności pedałowania pozwala dziecku na doskonalenie niedawno opanowanej czynności i jest motywatorem dla dzieci gorzej poruszających się. Rowerek biegowy drewniany to strzał w dziesiątkę dla dzieci młodszych. Opływowy kształt oraz brak ostrych krawędzi pozwala na jego użytkowanie także przez dzieci poniżej 1 roku życia. Żywe kolory zastosowane w procesach barwienia rowerków dla dzieci są dobrą stymulacją dla dziecięcych oczu, które w wieku powinny być poddawane działaniu różnego typu bodźców.

Dziecięcy rowerek biegowy jako alternatywa dla chodzika

Dziecięcy, biegowy rowerek bez pedałów to także świetna alternatywa dla chodzików. Stosowane przez kilkadziesiąt lat chodziki, jak wykazały badania - w znaczny sposób zniekształcały dziecięce stawy biodrowe. Wycofanie przez wiele krajów chodzików z ogólnodostępnej sprzedaży związane było z wieloma protestami, jednak płynnie zastąpiły je, jak się okazało zabawki takie jak rowerek do odpychania. Wieloletnie obserwacje wykazały ponadto, że dzieci korzystające w wczesnym dzieciństwie z rowerków bez pedałów znacznie szybciej uczą się jeździć na "zwykłym" rowerze, a także nie mają problemów z utrzymaniem równowagi. W przypadku rowerka biegowego brak możliwości podparcia na umocowanych po bokach pedałach wymusza u dziecka wykonywanie ruchów zastępczych, które ćwiczą ciało oraz pobudzają kreatywność.

Rowerek biegowy idealnym prezentem dla dziecka

Rowerek biegowy dla dwulatka lub rocznego dziecka to idealny pomysł na prezent. Z tego typu podarunku ucieszą się również starsze dzieci, jednak w ich przypadku warto wybrać rowerki wykonane z kilku rodzajów materiału. Połączenie plastiku, drewna oraz innych tworzyw pozwoli na poznanie różnego typu faktur oraz doskonalenie umiejętności nazewnictwa otaczającego świata.

Planując zakup rowerka biegowego dla dziecka warto pomysleć również o ochraniaczach do jazdy na rowerze.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl