Ola4Kids

Darmowa dostawa od 299 zł (nie dotyczy mebli i materaców)

Zwrot do 14 dni

Promocje na dzień dziecka

Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Doświadczanie za pomocą zmysłów jest najlepszym sposobem poznawania otaczającego nas świata. U najmłodszych dzieci, których ciekawość wszystkiego co nowe, nieodkryte, lub już częściowo poznane jest ogromna, niezbędne jest dostarczanie odpowiednich bodźców, dzięki którym ciekawość przerodzi się w zdobyte doświadczenie i wiedzę. Nowoczesne pomoce dydaktyczne odpowiadają na potrzeby dzieci, poszukujących nowych wrażeń. Wśród nich znajdują się ścieżki sensoryczne, które można zastosować zarówno na zewnątrz pomieszczeń, jak i w pomieszczeniach.

Ścieżki sensoryczne dla dzieci – rozwój przez zabawę

Ścieżki sensoryczne, dostępne w naszej ofercie to dyski wykonane z naturalnego drewna o grubości 2 cm. Średnicę dysków sensorycznych można wybrać przy zakupie małego lub dużego zestawu (odpowiednio 15 lub 30 cm). Wykonane z niezwykłą starannością elementy ścieżki w postaci drewnianych dysków charakteryzują się trwałością oraz bezpieczeństwem użytkowania. Naturalne ścieżki sensoryczne z drewna przeznaczone są dla dzieci od trzeciego roku życia. Poprzez zabawę i użycie wszystkich zmysłów dziecko może poznawać elementy otaczającego je świata, skupiając całą uwagę na konkretnym elemencie, znajdującym się na powierzchni drewnianego dysku sensorycznego.

Dziecięca ścieżka sensoryczna pobudza receptory dotykowe, a także proprioceptywne, odpowiedzialne za czucie głębokie. Dziecko może dotykać sensorycznego dysku za pomocą stóp, dłoni, może obserwować je przy pomocy zmysłu wzroku, powąchać, dotykając ich, usłyszeć wydobywające się w kontakcie ze skórą dźwięki oraz posmakować (zasadne przy ścieżkach sensorycznych o tematyce kulinarnej). Zabawa na ścieżce powinna zawsze odbywać się pod nadzorem opiekuna.

Dyski sensoryczne - poznaj las, łąkę, morze oraz sekrety kuchni

Ścieżki sensoryczne dotąd dostępne były w maxi wersjach na terenach rekreacyjnych oraz w naturze, w lesie, na łące, na plaży. Oferowane obecnie ścieżki sensoryczne o uniwersalnych do zastosowania wymiarach, w których skład wchodzą dyski sensoryczne oferowane w zestawach, możemy ułożyć praktycznie wszędzie. Z ich pomocą można stymulować receptory dotykowe i mięśnie stóp i dłoni oraz układ nerwowy, odpowiedzialny za przesyłanie informacji do mózgu. Ścieżki sensoryczne uczą poprzez wspaniałą zabawę. Ogromną frajdę sprawi dziecku przejście bosymi stopami po tworzących naturalna ścieżkę sensoryczną dyskach, przygotowanych w tematyce morskiej. Duże muszle, małe kamyczki, rozgwiazdy, kamienie z morskiego dna oraz sznur żeglarski, zwinięty w kształt ślimaka to moc wrażeń dla małego odkrywcy.

W ofercie dostępne są ponadto drewniane dyski sensoryczne tworzące naturalne ścieżki, utrzymane w tematyce leśnej (z inspirującymi fragmentami gałązek i kory leśnej oraz różnorodnymi kamykami), kwiatowej łąki, przedmiotów, które można znaleźć na świeżym powietrzu, a także produktów, znajdujących się w kuchni. Dzieci są bardzo zaciekawione możliwością rozsypywania i dotykania produktów spożywczych, stwórz im więc możliwość poznania ich dokładnie za pomocą ścieżki sensorycznej. Kawałki cynamonu, plastry pomarańczy, ziarna kawy? Niech dziecko pozna ich wielkość i kształt, odczuje strukturę. Możliwość stąpania boso po ścieżce stworzonej z tak różnorodnych przedmiotów jest dla dziecka wyjątkowym, niezapomnianym doświadczeniem, a zarazem doskonałym elementem w rozwoju układu mięśniowego.

Naturalne ścieżki sensoryczne, czyli drewniane dyski dzięki którym stworzysz kompozycje dopasowane do Twoich oczekiwań

Naturalne ścieżki sensoryczne pozwalające rozwijać percepcję dotykową, koordynację oraz równowagę są zestawami drewnianych dysków, starannie dopasowanych do siebie tematycznie. Pomysłowe ścieżki sensoryczne dla dzieci przygotowane zostały tematycznie, istnieje możliwość samodzielnego skomponowania ścieżki, według własnego pomysłu. Jeśli zechcesz podarować dziecku możliwość doświadczenia dotykiem oraz pozostałymi zmysłami przedmiotów, które na pozór nie są ze sobą związane tematycznie oraz miejscem, w którym występują, wykorzystaj sensoryczne dyski do stworzenia ścieżki według własnego z własnego pomysłu. Spośród dostępnych w ofercie propozycji wybierz i skonstruuj zestaw drewnianych dysków sensorycznych, który będzie optymalny do potrzeb dziecka. Jeśli dziecko szczególnie upodobało sobie różnego rodzaju kamyczki, wybierz ścieżki sensoryczne, w których ułożono je w różnych konfiguracjach oraz wykorzystano różnorodne ich wielkości, rodzaje, struktury. Doskonała zabawa gwarantowana.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl