Ola4Kids

Darmowa dostawa od 299 zł (nie dotyczy mebli i materaców)

Zwrot do 14 dni

Drabinka gimnastyczna do pokoju dziecka. Czy warto kupić?
Drabinka gimnastyczna do pokoju dziecka. Czy warto kupić?
0

Czy warto kupić gimnastyczną drabinkę do ćwiczeń do pokoju dziecka?

Profesjonalne przyrządy do ćwiczeń możesz teraz zamontować w pokoju dziecka. Gimnastyczna drabinka wykazuje dużą uniwersalność – jest dedykowana maluchom, ale może służyć do codziennych treningów także ich rodzicom. Rynek oferuje sporo wariantów. Sprawdź, czy zakup drabinki do ćwiczeń w domu to dobry pomysł.

Z tego artykułu dowiesz się:

 • Jakie możliwości daje gimnastyczna drabinka dla dziecka?
 • Jakie są zalety dziecięcych, gimnastycznych drabinek do ćwiczeń?

Z tak solidnym produktem możesz urządzić profesjonalny, sportowy kącik. Drabinka gimnastyczna do pokoju dziecka nie zajmuje dużo miejsca i jest wspaniałą alternatywą codziennej dawki ruchu. W okresie natężonej nauki lub niepogody idealnie zastępuje codzienny spacer albo trening. Nawet kilka minut ćwiczeń przy drążku poprawia kondycję, a przede wszystkim odciąga od komputera. Drabinka to produkt, któremu warto się przyjrzeć, jeśli martwisz się o prawidłową postawę dziecka i gdy jego sprawność fizyczna pozostawia wiele do życzenia.

 

Dziecięca drabinka do ćwiczeń w domu – siłownia na wyciągnięcie ręki!

Drabinka nie jest przeznaczona wyłącznie do sportowej aktywności, ale motywowane do ruchu poprzez zabawę. Ma ogromny potencjał, a dodatkowe akcesoria zwiększają zakres ćwiczeń i czynią domowy trening atrakcyjniejszym. W sklepie internetowym Ola4Kids.pl dostępne są różne modele drewnianych drabinek dla dzieci. W ofercie są też ich metalowe wersje.gimnastyczna drabinka do ćwiczeń w pokoju dziecka

>> zobacz wszystkie drabinki w ofercie sklepu Ola4Kids <<

 

Do wyboru masz:

 • klasyczna drabinka gimnastyczna w wersji podstawowej – to prosty model, bez dodatków, który jest minimalistyczny i nie potrzebuje dużej powierzchni do treningu; ten rodzaj pozwala na wspinanie się po szczebelkach, dzięki czemu maluch wzmocni ręce i nogi; dziecko ćwiczy zwisy i koordynację oraz oswaja się z wysokością,

 • drewniana drabinka dla dzieci z dodatkowymi akcesoriami – wyposażona jest w praktyczne dodatki, które zwiększają różnorodność ćwiczeń; kółka gimnastyczne, liny czy huśtawka podnoszą nie tylko atrakcyjność produktu, ale pozwalają na wzmacnianie dodatkowych partii ciała; taki wariant to szereg możliwości do przetestowania przez dziecko;

 • gimnastyczna drabinka do pokoju dziecka z biurkiem – szczególnie polecana jest do małego pokoju dziecięcego; biurko to mobilna część drabinki, która łączy 2 funkcje; jest wygodnym blatem do nauki oraz służy jako drążek do zwisów, jeśli element przesuniesz wyżej,

 • drewniana wersja drabinki z huśtawką – ten wariant wymaga wolnej, co najmniej 2 m przestrzeni z przodu drabinki; dziecko dzięki bujaniu uczy się koordynacji ruchowej i balansu,

 • drabinka gimnastyczna z regulowanym drążkiem – pozwala łatwo dopasować platformę do podwieszania do wzrostu malucha;

 • metalowa drabinka do ćwiczeń - jest z reguły węższa o około kilka centymetrów od drewnianej i ma większy udźwig, nawet do 150 kg.

Każda wersja drabinki do ćwiczeń dla dzieci jest przetestowana i ma wymagane certyfikaty. Tworzy w pokoju dziecka bezpieczny, komfortowe kącik do sportowej aktywności i stwarza okazję do dobrej zabawy. Drewnianą drabinkę wykonano z solidnego, wytrzymałego buku. Jest ekologiczna i ma przyjemniejszą w dotyku strukturę. Pasuje do każdej stylizacji pokoju, zwłaszcza skandynawskiej. Metalowe wersje – polecane są do małych wnętrz i większych obciążeń. Wcale nie ustępują drewnianym drabinkom, ponieważ ich schodki wykonane są także z drewna, które chroni przed ześlizgnięciem się nóżki. Metalowe są tylko boki.

 

7 powodów, dla których warto kupić dziecięcą drabinkę do ćwiczeń

Dzięki zamontowanej w pokoju drabince do ćwiczeń, dziecko może mieć dodatkowe lekcje wychowania fizycznego za darmo. Możliwość wykonywania zróżnicowanych ćwiczeń wzmocni mięśnie ramion, brzucha, pośladków oraz cały kręgosłup.

 

dziecięca drabinka gimnastyczna z akcesoriami

>> zobacz wszystkie drabinki w ofercie sklepu Ola4Kids <<

 

Oto siedem korzyści płynących z ćwiczeń przy drabince.

 1. Poprawiają koordynację i balans – wspierają motorykę dużą i małą, umacniają chwyt, rozwijają mięśnie. Zwisy to wspaniałe ćwiczenie na rozciąganie kręgosłupa. Huśtawka wyostrza zmysł równowagi, a szczebelki, kółka i bawełniane liny używane do podciągania poprzez napinanie, wzmacniają mięśnie.

 2. Pozytywnie wpływają na psychikę – regularna dawka ruchu poprawia układ krążeniowy i oddechowy. Właściwe dotlenienie mózgu i zwiększony przepływ krwi mają korzystne oddziaływanie na samopoczucie dziecka – jest ono bardziej skoncentrowane, co przydaje się w nauce.

 3. Są inspirującą formą zabawy – taki domowy trening pozwala pozytywnie wyładować dziecku nagromadzone emocje. Ruch i zabawa przy drążku pobudzają wytwarzanie przyjemnych endorfin i hormonów szczęścia, maluch będzie szczęśliwy.

 4. Uczą cierpliwości i odwagi – profesjonalny, domowy sprzęt to prawdziwe wyzwanie. Pokonywanie kolejnego szczebla w górę, wzmacnia poczucie własnej wartości i dodaje dziecku otuchy. Uczy wychodzenia spoza strefy komfortu. Maluch sam ocenia ryzyko i planuje kolejne kroki.

 5. Wspomagają terapie integracji sensorycznej – drewniane szczebelki rozwijają zmysł dotyku, bo przy drążku dziecko wzmacnia czucie stóp i rąk.

 6. Są pomocne w rehabilitacji – ćwiczenia przy drabince zapobiegają dziecięcym wadom postawy jak okrągłe i wklęsłe plecy oraz skrzywienia kręgosłupa.

 7. Gwarantują prawidłową postawę ciała – taki trening wzmacnia cały układ kostny. Wszystkie sekwencje ćwiczeń rozwijają nieużywane często mięśnie i poprawiają sylwetkę.

Gimnastyczna drabinka do pokoju dziecka to produkt, który dobrze organizuje czas malucha, ale również rodzica. Drabinka jest gwarancją tego, że jeśli nie masz czasu wyjść z dzieckiem, to i tak ma ono zapewnioną aktywność. Taki sprzęt w domu równoważy harmonogram pomiędzy nauką, zabawą a ruchem, a przede wszystkim łączy frajdę z korzystną dla zdrowia gimnastyką.

 

Zalety dziecięcej drabinki gimnastycznej

Drabinka poprawia w znacznym stopniu wytrzymałość, szybkość i zwinność dziecka. Pomaga maluchowi zwiększać zakres ćwiczeń i pokonywać własne ograniczenia. Ma to ogromny wpływ na dalsze kształtowanie się rozwoju dziecka. Poprawia proces podejmowania decyzji, uczy koncentracji, samodyscypliny oraz zapobiega wielu chorobom. Domowy sport z wykorzystaniem drabinki poprawia układ krążeniowy, zapobiega otyłości, a co najważniejsze, odciąga uwagę od telewizora i komputera.

 

dziecięca drabinka do ćwiczeń

>> zobacz wszystkie drabinki w ofercie sklepu Ola4Kids <<

 

W kulturze pandemicznej izolacji, zdalnych lekcji i siedzącego trybu życia gimnastyczna drabinka jest inwestycją w zdrowie dziecka, ponieważ:

 • motywuje do ruchu – promuje zdrowy styl życia, zachęcając malucha do wstania z kanapy,
 • jest wielofunkcyjna – w zależności od wariantu wyposażenia wzmacnia różne partie ciała,
 • jest ciekawa – inspiruje do aktywności, często poprzez dobrą zabawę,
 • zastępuje ruch na świeżym powietrzu – kiedy nie możesz wyjść z maluchem na plac zabaw, drabinka do ćwiczeń jest rewelacyjną alternatywą czasochłonnej wyprawy.

Jeśli zależy Ci na dobru dziecka, zakup produktu będzie doskonałą inwestycją. Walory płynące z takiego prezentu są niezastąpione. Drabinka gimnastyczna do pokoju dziecka ucieszy każdego malucha.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl