Ola4Kids

Darmowa dostawa od 299 zł (nie dotyczy mebli i materaców)

Zwrot do 14 dni

Jak dobrze umeblować pokój dziecka w wieku przedszkolnym?
Jak dobrze umeblować pokój dziecka w wieku przedszkolnym?

Jak dobrze umeblować pokój przedszkolaka?

Dziecko w wieku przedszkolnym staje się coraz bardziej świadome swojej indywidualności, potrzeb oraz upodobań. Rozpoczęcie przygody z przedszkolem jest ważnym etapem w życiu rodziny, a zarazem doskonałym momentem na zmiany w pokoju dziecięcym. Twój szkrab nie jest już niemowlęciem i potrzebuje pokoju, który swoją funkcjonalnością oraz atrakcyjnym wyglądem będzie zachęcał do spędzania w nim czasu. Pokój stanie się przystanią spokoju, bezpieczeństwa i pewności dla przedszkolaka, który codziennie będzie napotykał wiele bodźców, oddziałujących na jego zachowanie i rozwój społeczny. Zaplanuj aranżację dziecięcego pokoju, w którym znajdzie się miejsce na wyraźnie zaznaczone strefy: wypoczynku, nauki i zabawy. Wiek przedszkolny to dla dziecka czas beztroski, dlatego strefa zabawy powinna stanowić przewagę.

Strefa zabawy, która zachwyci przedszkolaka

W pokoju przedszkolaka nie może zabraknąć miejsca do zabawy, które wyposażone zostanie w atestowane zabawki, wspomagające rozwój dziecka oraz pozwalające skupić uwagę na konkretnej czynności. Dziecko w wieku przedszkolnym posiada już pewne zainteresowania, preferencje, oczekiwania oraz pomysły, dlatego przy urządzaniu kącika zabaw powinno mieć prawo współdecydowania. Oprócz kolorystyki ważne jest miejsce do przechowywania zabawek.

 

drewniana skrzynia na zabawki do pokoju przedszkolaka

 

Zabawki, przechowywane stylowo i bezpiecznie

Wybierz stylowe półki ścienne, które poza funkcją użytkową, pozwalają wzmocnić efekt aranżacyjny. Drewniane półki dla dzieci w kształcie domków, zwierząt lub pojazdów świetnie skomponują się z modną tapetą do dziecięcego pokoju i pozwolą nie tylko eksponować ulubione zabawki, ale ponadto tworzyć pomysły kreatywnego spędzania czasu. Wybierz nowoczesne zabawki, rozwijające zdolności analityczne, manualne, artystyczne, logiczne oraz sprawnościowe dziecka i zadbaj o gustowne meble do ich przechowywania. Teatrzyk, który po odwróceniu staje się funkcjonalną biblioteczką to doskonała propozycja wyposażenia strefy zabawy w pokoju przedszkolaka, który uwielbia odgrywać scenki z ulubionych bajek. Do strefy zabawy dobierz funkcjonalny dywan, który możesz wyprać w pralce.

 

drewniana półka do pokoju przedszkolaka

 

Wypoczynek w pokoju przedszkolaka

Twoje dziecko w wieku przedszkolnym potrzebuje chwili relaksu i wypoczynku po powrocie do domu, zadbaj więc o stworzenie w jego pokoju strefy wypoczynku, w której poczuje się komfortowo i bezpiecznie. Wiele dzieci w wieku przedszkolnym chętnie wypoczywa na dywanie. Dobierz stylowy, dopasowany do stylu aranżacji, nowoczesny dywan do pokoju dziecięcego, który możesz wyprać w pralce. Doskonały efekt, wygoda dla Twojego dziecka i łatwość utrzymania w czystości łączą się z nowoczesnymi kształtami i kolorami, które zachwycą każdego przedszkolaka. Strefa wypoczynku w dziecięcym pokoju to przede wszystkim łóżko. Wybierając ten mebel do pokoju przedszkolaka, przede wszystkim zwróć uwagą na materiał, jakość wykonania oraz wymiar.

 

dywan do pokoju dziecka

 

Komfortowo i z pomysłem

Nowoczesne łóżka do pokoju przedszkolaka zachwycają zróżnicowaniem stylistycznym. Możesz wybrać modne łóżko – domek, które stanie się dla dziecka magicznym miejscem wypoczynku lub łóżko, które poza wypoczynkiem stanie się przestrzenią kreatywnej zabawy, czyli jednym słowem meblem, który będzie służył o każdej porze dnia. Dziecięce łóżko, posiadające funkcjonalne półki i wbudowany stolik z oświetleniem będzie komfortowe podczas wieczornego czytania, natomiast zjeżdżalnia i ścianka wspinaczkowa zapewnią moc zabawy każdego dnia. Gdy przedszkolak buntuje się podczas kładzenia się spać, ścianka wspinaczkowa pozwoli mu w niestandardowy sposób znaleźć się na materacu, natomiast zjeżdżalnia sprawdzi się podczas wczesnego wstawania. Zwróć uwagę na fotele i sofy dla dzieci, których rozmiary pozwalają na komfortowy wypoczynek najmłodszych oraz siedziska – worki, zapewniające wyjątkową wygodę, niezależnie od miejsca wypoczynku.

 

fotel dziecięcy

 

Strefa nauki w pokoju przedszkolaka

W pokoju niemowlęcia nie ma potrzeby urządzania strefy nauki, jednak w przestrzeni, z której korzysta przedszkolak, zdecydowanie powinna się znaleźć. W pokoju małego dziecka strefę nauki może tworzyć stolik z krzesełkiem lub niskie biurko. Pamiętaj, aby wyposażyć tę strefę w dodatkowe doświetlenie oraz, jeśli to możliwe, umiejscowić ją w bezpośrednim sąsiedztwie okna. Strefa nauki może zostać doposażona w praktyczną tablicę magnetyczną, kredową oraz nowoczesne półki ścienne, pozwalające zwiększyć przestrzeń do przechowywania drobiazgów. Mogą się tam znaleźć kredki, flamastry, ołówki oraz tubki farb, pogrupowane estetycznie w kubeczkach lub pojemnikach.

 

tablica magnetyczna kredowa do pokoju dziecka

 

Pokój przedszkolaka, w którym znajdzie się miejsce na wszystkie elementy

Pokój przedszkolaka powinien posiadać wyraźne zaakcentowanie poszczególnych stref, aby dziecko mogło bez przeszkód odczytać przeznaczenie danej strefy i przyzwyczaić się do funkcjonalności swojego pokoju. Regał lub dziecięce biurko mogą stanowić element oddzielający. Baldachim lub dywan mogą wyznaczać strefę wypoczynku. Odmienna kolorystyka ścian w strefie zabawy pozwoli zachować podział i utrzymać porządek w pomieszczeniu. Wyposaż pokój przedszkolaka w nowoczesne meble, które wzbudzą jego zachwyt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl