Ola4Kids

Darmowa dostawa od 299 zł (nie dotyczy mebli i materaców)

Zwrot do 14 dni

Rodzicu, czy potrafisz kupić idealne biurko dla przedszkolaka?
Rodzicu, czy potrafisz kupić idealne biurko dla przedszkolaka?

Biurko dla przedszkolaka

Kiedy maluch wkracza na kolejny poziom swojego rozwoju i edukacji, czas na to, by zadbać o jego warsztat pracy. Biurko dla przedszkolaka to najważniejszy mebel dziecka, który powinien stanowić dobrze zorganizowane miejsce do nauki, ale również wpływać na prawidłową postawę. Sprawdź, dlaczego powinieneś posadzić dziecko, za właściwie dobranym biurkiem.

Z tego artykułu dowiesz się:

 • Zdrowy kręgosłup dziecka – prawidłowa postawa za biurkiem
 • Biurko dla przedszkolaka – dopasuj wybór do dziecka
 • Krzesełka do biurka dla przedszkolaka
 • Optymalne warunki pracy dziecka – podsumowanie

Choroby kręgosłupa to najczęściej wymieniane schorzenia u dzieci. Szacuje się, że cierpi na nie około 80% uczniów. Zmieniające się warunki zewnętrze, jak pandemia, zmuszają do wydłużenia dzieciom czasu spędzonego za biurkiem. Jeżeli postawa Twojego dziecka podczas siedzenia jest niewłaściwa, może ono borykać się w przyszłości ze skoliozą, płaską lub zapadniętą klatką piersiową, zaokrąglonymi lub wklęsłymi plecami, a nawet płaskostopiem.

Zdrowy kręgosłup dziecka – prawidłowa postawa za biurkiem

Zdrowe siedzenie przy biurku oznacza taką pozycję, w której przedszkolak nie nadwyręża kręgosłupa, nawet jeśli musi przy blacie spędzić kilka godzin. Bardzo ważne, by w tym wieku wyrobić w maluchu prawidłowe nawyki siedzenia, aby zapobiegać chorobom. Na co zwrócić uwagę?

 • Proste plecy – w tym przypadku odpowiednia wysokość biurka jest kluczowa. Maluch musi mieć proste plecy, a nóżki powinny być oparte swobodnie na podłodze. Mebel dla przedszkolaka nie może być za wysoki, bo wtedy kończyny będą zwisać, co grozi ich nadmiernym obciążeniem. W tym przypadku idealnie sprawdzają się biurka regulowane.
 • Stopy na podłodze – oparcie nóg na podłożu pozwala dziecku na stabilne siedzenie. Jeżeli przedszkolak jest niskiego wzrostu, warto rozważyć krzesło, które będzie miało dodatkową funkcję regulacji, albo dokupić podnóżek. Pamiętaj o tym, że kolana powinny być ugięte pod kątem prostym.
 • Niskie partie kręgosłupa muszę być podparte. Jeżeli zajdzie taka potrzeba zaopatrz dziecko w odpowiednią poduszkę, którą możesz usztywnić część lędźwiową kręgosłupa.
 • Głowa i ramiona. Przedszkolak nie może być zgarbiony. Nie powinien nadmiernie pochylać się przodu. Zalecana odległość od oczu do blatu powinna wynosić co najmniej 30 cm. Przedramiona powinny być oparte na biurku, ugięte pod kątem prostym. Łokcie powinny wystawać za blat.

Biurko dla przedszkolaka – dopasuj wybór do dziecka

Chroń swoje dziecko przed wadami postawy. Jeśli stoisz przed zakupem pierwszego dziecięcego biurka, zwróć uwagę na jego rozmiar. Nie zawsze większe biurko oznacza lepsze. Źle dopasowany rozmiar biurka przeznaczonego dla dziecka w wieku przedszkolnym może być niewygodny w użyciu. Przy zbyt dużym blacie dziecko będzie zbyt często wychylać się do przodu, aby sięgnąć po niezbędne artykuły. Pierwszy obszar roboczy powinien mieć rozmiary zbliżone do wielkości 60 x 90 cm.

 

dziecięce biurko collette

drewniane dziecięce biurko Collet

https://ola4kids.pl/pl/p/Drewniane-biurko-dla-dzieci-Collet/18935

 

biurko charlotte

drewniane dziecięce biurko Charlotte

https://ola4kids.pl/pl/p/Drewniane-biurko-Charlotte-kolory/17696 

 

Linia drewnianych biurek dla dzieci Collet lub Charlotte  w ofercie naszego sklepu to meble, które spełniają te wymogi.  w ofercie naszego sklepu to meble, które spełniają te wymogi. Optymalna wysokość oscyluje w granicach 60-80 cm, ale decydujący jest wzrost dziecka. Jeżeli Twoja pociecha dużo czyta lub rysuje, zadbaj nie tylko o regulację wysokości, ale także o dodatkową funkcję pochylenia blatu. W tym przypadku dla przedszkolaka sprawdzi się biurko Tippo. Kąt nachylenia dostosowuje mebel do sylwetki dziecka i zmniejsza napięcia karku. Odpowiedni do czytania wynosi 30 stopni, a do pisania – 15 stopni.

 

biurko Tippo dla przedszkolaka

biurko Tippo dla przedszkolaka

https://ola4kids.pl/pl/p/Drewniane-biurko-dla-dzieci-z-regulowana-wysokoscia-TIPOO/19013 

 

Przyjazny kącik malucha, czyli dlaczego design jest ważny

Kształt i kolor biurka to cechy, które dekorują dziecięcą przestrzeń. Podkreślają osobowość i tworzą przyjazną aranżację. Istotny jest materiał, z jakiego mebel został wykonany, ponieważ wpływa na bezpieczeństwo dziecka. Drewniane biurka dla przedszkolaka lub modele wykonane z lżejszej płyty MDF są produktami, które ocieplają wnętrze i wprowadzają w świat dziecka trochę natury. To w pełni bezpieczne surowce, które gwarantują wysoką jakość, solidność wykonania i wytrzymałość. Drewno jest estetyczne i pasuje do każdej aranżacji. Biurka w kolekcji Babuskha https://ola4kids.pl/pl/p/Drewniane-biurko-dzieciece-Babushka/18119  lub biurka River https://ola4kids.pl/pl/p/Dzieciece-biurko-sekretarzyk-River-Biale-/15711 będą dobrze podkreślać pokoje naturalistyczne, skandynawskie, a nawet tematyczne, jak pokój dziecka w leśnym stylu. Białe i jasne biurka sprzyjają koncentracji i wpływają kojąco na psychikę malucha. Modele w kształcie domku podkreślą z kolei jego kreatywność i wprowadzą trochę dynamiki do wnętrza pokoju przedszkolaka. Biurko z nadstawką Alex https://ola4kids.pl/pl/p/Drewniane-biurko-dla-dzieci-z-nadstawka-Alex-kolory-/18104  zapewnia wysoki komfort użytkowania. To mebel wykonany nowoczesną techniką, bez widocznych śrub i łączeń elementów. W tej wyjątkowej serii do wyboru są kolory neutralne i przyjazne jak biel, krem oraz szary lub podkreślające płeć dziecka jak róż i żółć.

 

biurko z kolekcji babuszka dla dziecka w wieku przedszkolnym

dziecięce biurko dla przedszkolaka z kolekcji Babushka

https://ola4kids.pl/pl/p/Drewniane-biurko-dzieciece-Babushka/18119 

 

dziecięce biurko River

biurko River

https://ola4kids.pl/pl/p/Dzieciece-biurko-sekretarzyk-River-Biale-/15711 

 

dziecięce burko z nadstawką Alex

drewniane dziecięce biurko z nadstawką Alex

https://ola4kids.pl/pl/p/Drewniane-biurko-dla-dzieci-z-nadstawka-Alex-kolory-/18104

 

Krzesełka do biurka dla przedszkolaka

Idealne warunki do nauki to nie tylko odpowiednie biurko dla dziecka, ale również umiejętnie dobrane krzesło. Te najbardziej funkcjonalne powinny rosnąć razem z maluchem. Rozmiar siedzenia to szerokość pomiędzy 50 – 60 cm. Odległość pomiędzy blatem a siedziskiem powinna wynosić około 25 cm. Stopy dziecka nie mogą być zawieszone, tylko oparte na podłodze. Pomiędzy blatem biurka a udami ucznia musi znajdować się wolna przestrzeń. Oparcie krzesełka do biurka dla przedszkolaka powinno być dopasowane do naturalnej sylwetki, mieć przyjemną i miękką w dotyku tkaninę jak aksamit lub welur. W przypadku dzieci w wieku przedszkolnym lepiej jednak sprawdza się mikrofibra, ponieważ zapewnia odpowiedni przepływ powietrza i jest łatwa w czyszczeniu zabrudzeń. Dodatkowe podłokietniki i regulacje zwiększają funkcjonalność siedziska. Odcinki piersiowe i lędźwiowe powinny być podparte. Na rynku znajduje się wiele modeli krzeseł dla dzieci.

Do wyboru masz następujące rodzaje krzesełek dla przedszkolaków:

 • krzesło do biurka z podnóżkiem – daje stabilne oparcie dla nóg,
 • krzesło do biurka bez kółek i nieobrotowe – wskazane dla dzieci nadpobudliwych, których dodatkowe funkcje nadmiernie rozpraszają; to modele idealne do pokoi w klasycznym stylu,
 • krzesło do biurka obrotowe – taki fotel zapewnia swobodne ruchy i ułatwia dziecku łatwy dostęp do wszystkich materiałów,
 • krzesło do biurka obrotowe, z kółkami i regulowane – to mercedes wśród dziecięcych siedzisk, który zapewnia wygodne dostosowanie do sylwetki dziecka i umożliwia komfort pracy nawet przez wiele godzin.

Kolor czarny jest najbardziej uniwersalny, choć często spotyka się krzesła białe. Idealne siedziska są stabilne i regulowane, ale to również meble, które mają cieszyć oko. Twoje dziecko może wybrać takie obicie, które będzie przedstawiać jego ulubionego bohatera. Przy wyborze drewnianych krzeseł do dziecięcego biurka pamiętaj o odpowiednim wyprofilowaniu. Wygodę siedzenia zapewnia twardy dąb, który sprawdzi się lepiej niż miękka sosna.

Optymalne warunki pracy dziecka – podsumowanie

Sprzyjające miejsce do nauki tworzą właściwie 3 rzeczy: odpowiednie biurko dla przedszkolaka, wygodne krzesło i właściwe oświetlenie. Im meble stoją bliżej okna, tym lepiej. Nic nie zastąpi dziecku dopływu naturalnego światła.

Biurko to mebel, który przesądza o efektywności i zdrowiu przedszkolaka. To, co musisz wziąć pod uwagę przed jego zakupem to:

 • rozmiar blatu – około 60 x 90 cm,
 • wysokość mebla, wahająca się pomiędzy 60-80 cm,
 • możliwość regulacji, która dopasuje wysokość biurka do wysokości malucha,
 • funkcję kąta nachylenia, która ułatwia dziecku pracę i dna o jego kręgosłup,
 • przyjazny surowiec, którym jest drewno i jego pochodne jak płyta MDF,
 • kolor i kształt, który jest indywidualnym wyborem, dopasowanym do płci i charakteru dziecka oraz stylistyki jego przestrzeni.

Stosując się do tych porad, na pewno uda Ci się kupić biurko idealne. Nie zapominaj o dziecku. Niech ono również aktywnie uczestniczy w tych poszukiwaniach.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl