Ola4Kids

Darmowa dostawa od 299 zł (nie dotyczy mebli i materaców)

Zwrot do 14 dni

Jak wybrać odpowiedni rower BMX dla dziecka?
Jak wybrać odpowiedni rower BMX dla dziecka?

Rowerki BMX to kultowe pojazdy, które cieszą się ogromną popularnością wśród dzieci. Większość z nich marzy o tym, aby wsiąść za jego kierownicę. Rowerki BMX dla dzieci zostały zaprojektowane nie tylko z myślą o wykonywaniu akrobacji i pokonywaniu tras z przeszkodami, ale również do spokojnej jazdy miejskiej. Dziecięce BMX-y będą idealnym rozwiązaniem dla dzieci, które wcześniej miały już styczność z klasycznymi rowerkami.

Jakie są zalety dziecięcych rowerków BMX?

Do największych zalet dziecięcych rowerków BMX można z całą pewnością zaliczyć ich wytrzymałość, odporność na upadki oraz łatwość w obsłudze. Dzięki tym cechom rowerek będzie odpowiedni nawet dla tych młodszych dzieci - producenci ustalają dolną granicę wieku na 6 lat. Wielbiciele rowerowych trików swoje zainteresowania rozwijają już od małego - w końcu trening czyni mistrza. Rowerek BMX idealnie sprawdzi się dla żywiołowych dzieci, szukających nowych wyzwań i ciekawych przygód

Kolejnymi atutami rowerków BMX dla dzieci będę bez wątpienia ich nowoczesny design, żywe kolory oraz stosunkowo nieduża waga. Różnorodność modeli oraz bogata oferta dodatkowych akcesoriów sprawią, iż dziecięce rowerki BMX cieszą się bardzo dużą popularnością w naszym kraju.

Czym różni się BMX od klasycznego rowerka dla dziecka?

Już na pierwszy rzut oka można zauważyć podstawową różnicę między BMX-em, a klasycznym rowerkiem miejskim - BMX jest od niego mniejszy. Oprócz tego BMX nie posiada przerzutek, ponieważ nie ma potrzeby ich stosowania. W tym małym rowerku zamknięty jest ogromny potencjał, dzięki któremu Twoje dziecko może rozwijać w sobie nową pasję i spędzać czas aktywnie zamiast przesiadywać przed komputerem czy telewizorem.

Jaki rowerek BMX wybrać?

Przy wyborze odpowiedniego rowerka BMX szczególną uwagę należy zwrócić przede wszystkim na jego wysokość - powinna być dopasowana do wzrostu dziecka, tak aby jazda nie sprawiała mu trudności.

O wielkości dziecięcego BMX-a w dużej mierze decyduje rozmiar kół. To właśnie wielkość kół stanowi podstawowe kryterium przy wyborze rowerka odpowiedniego do wieku i wzrostu dziecka. Jaki rower BMX wybrać?

Najpopularniejsze rozmiary kół w dziecięcych rowerkach BMX dla najmłodszych to:

  • Koła 12 calowe (12") w rowerkach BMX przeznaczonych dla dzieci w wieku do 2 do 4 lat, których wzrost mieści się w przedziale 80 cm - 110 cm

  • Koła 14 calowe (14") w rowerkach BMX przeznaczonych dla dzieci w wieku od 3 do 4 lat

  • Koła 16 calowe (16") w rowerkach BMX przeznaczonych dla dzieci w wieku od 4 do 6 lat, których wzrost mieści się w przedziale 90 cm - 120 cm

Rowerki BMX dla starszych dzieci i młodzieży posiadają znacznie większe rozmiary kół.

  • Koła 20 calowe (20") w rowerkach BMX przeznaczonych dla dzieci w wieku od 6 do 8 lat, których wzrost mieści się w przedziale 120 cm -145 cm

  • Koła 24 calowe (24") w rowerkach BMX przeznaczonych dla dzieci starszych w wieku od 7 do 12 lat

Ważnymi kwestiami, na które warto zwrócić uwagę wybierając rowerek BMX-a dla dziecka, będą również waga dwukołowca, rodzaj zastosowanego łożyska oraz materiał, z którego wykonane zostały poszczególne elementy dziecięcego rowerka. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów i modeli rowerków BMX. Warto jednak zainwestować w te nieco droższe, markowe konstrukcje. Rowerki nieznanych firm kuszą swoją niską ceną, ale niosą spore ryzyko. Takie dziecięce BMX-y najczęściej wykonane są ze słabych jakościowo materiałów i nie są w stanie zagwarantować dziecku bezpiecznej jazdy.

Przed zakupem rowerka BMX dla dziecka warto zapoznać się z charakterystyką dostępnych na rynku modeli. Dzięki temu wybór odpowiedniego rowerka BMX dla dziecka będzie o wiele łatwiejszy. Poza podziałem uwzględniającym rozmiar kół, dziecięce rowerki BMX możemy także pogrupować biorąc pod uwagę ich przeznaczenie. Kupując rowerek BMX dla dziecka będziemy mieli do wyboru:

Standardowy dziecięcy rowerek BMX do jazdy miejskiej - najbardziej popularne wśród dzieci i rodziców modele. Rowerki tego typu idealnie sprawdzą się w przypadku spokojnej jazdy po chodnikach, osiedlowych uliczkach oraz parkowych alejkach. Tego typu BMX-y dla dzieci dostępne są z bogatą ofertą dodatkowych, użytecznych akcesoriów takich jak: boczne kółka, koszyki na kierownicę, czy też dzwonki, trąbki i wiatraczki.

Rowerek Mini BMX typu Freestyle, który stworzony zostały głównie z myślą o jeździe dirt, park oraz street. Ten rodzaj dziecięcych rowerów BMX charakteryzuje bardzo mocna i wytrzymała rama, która doskonale radzi sobie z naciskiem podczas wykonywania nawet najbardziej skomplikowanych trików. Rowerki te wykonane są z różnych materiałów, najczęściej jednak do ich produkcji wykorzystuje się stal chromowaną oraz stal Hi-Ten. Jeśli Twoje dziecko interesuje wykonywaniem rowerowych trików w skateparku oraz jazdą typu steet dirt, to ten rodzaj BMX-a będzie najbardziej odpowiednim rozwiązaniem.

Rowerek Race BMX, którego głównym przeznaczeniem jest jazda po specjalnych torach. Rowery BMX tego typu charakteryzuje niezwykła lekkość i wytrzymałość. Do ich produkcji najczęściej używane są aluminium oraz stal chromowana. Race BMX będzie dobrym wyborem, jeżeli Twoje dziecko jest zainteresowane jazdą wyścigową.

[product category_id="470"]
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl