Ola4Kids

Darmowa dostawa od 299 zł (nie dotyczy mebli i materaców)

Zwrot do 14 dni

Kontrastowa mata edukacyjna dla niemowląt. Zabawka Roku, którą musisz koniecznie mieć!
Kontrastowa mata edukacyjna dla niemowląt. Zabawka Roku, którą musisz koniecznie mieć!

Kontrastowa mata edukacyjna

Niemowlę po narodzinach zaczyna odkrywać otaczający go świat za w pierwszej kolejności za pomocą słuchu i dotyku, gdyż zmysły te są w miarę dobrze rozwinięte od samego początku. Wzrok noworodka jest natomiast bardzo słaby, dlatego niemowlę potrzebuje trochę czasu, aby nad nim popracować. Noworodek widzi zaledwie rozmazane kontury, a dopiero z biegiem czasu zaczyna dostrzegać poszczególne kolory oraz coraz więcej szczegółów.

Czas począwszy od narodzin, aż do ukończenia przez dziecko szóstego miesiąca życia, to okres najbardziej intensywnego rozwoju jego zmysłów: wzroku, dotyku oraz słuchu. Według uczonych amerykańskich niemowlę w pierwszych miesiącach życia wyodrębnia w swoim bezpośrednim otoczeniu trzy kolory: biały, czarny i czerwony. Dlatego, tak istotne jest to, aby od samego początku stymulować wzrok noworodka, poprzez różnego rodzaju zabawki oraz akcesoria przeznaczone dla niemowląt. Niezwykle pomocna dla malucha, w tym szczególnym dla niego okresie, będzie mata edukacyjna. Kontrastowa mata dla niemowląt to bardzo praktyczne rozwiązanie, które z jednej strony wspomaga prawidłowy rozwój dziecka, a z drugiej stanowi bezpieczne miejsce do zabawy dla niemowlaka.

Czym dokładnie jest kontrastowa mata edukacyjna dla niemowląt?

Kontrastowa mata dla niemowląt to rodzaj ciepłej i mięciutkiej kołderki, rozłożonej na podłodze, wyposażonej w pałąk z zawieszonymi na nim zabawkami. Edukacyjna mata to wielofunkcyjna zabawka przeznaczona dla najmłodszych dzieci, która ma za zadanie stymulację kilku zmysłów jednocześnie. Znajdujące się na macie wzory w kontrastujących ze sobą kolorach bieli i czerni z niewielkim dodatkiem czerwieni, przyciągają i skupiają uwagę niemowlęcia, dzięki czemu wspomagają rozwój zmysłu wzroku dziecka. Z kolei dzwoniące, grzechoczące, a nawet szeleszczące zawieszki, które są zawieszone na stanowiącym integralną część maty pałąku, stymulują jego słuch. Specjalna faktura tkaniny, z której została uszyta edukacyjna mata dla niemowlaka, pobudza zmysł dotyku malucha.

dziecko na kontrastowej macie edukacyjnej

Kontrastowa mata dla niemowląt została wykonana z najwyższej jakości 100% bawełny i polaru minky. Gruba warstwa wypełnienia powoduje, że matę dla niemowlaka możemy rozłożyć na podłodze nie martwiąc się o to, że nasze dziecko zmarznie albo się przeziębi.

Czym się kierować przy zakupie edukacyjnej maty dla niemowlaka?

Przy zakupie kontrastowej maty edukacyjnej dla niemowlaka rodzice najczęściej zwracają uwagę na jej cenę i funkcjonalność. Jednym z wielu innych kryteriów, jakimi kierują się rodzice przy zakupie maty dla niemowląt jest też jej kolor. Rodzice dziecka chcą się bowiem upewnić, że kontrastowa mata kolorystycznie będzie pasować do wystroju wnętrza pokoju dziecięcego. Wybierając matę dla niemowlaka należu jednak zwrócić na kilka bardziej istotnych szczegółów. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na takie aspekty jak: stopień twardości maty dla niemowlaka, sposób jej czyszczenia, a także rodzaj materiału z jakiego została wykonana.

Twardość maty

Najlepszym, a zarazem najpraktyczniejszym wyborem przy zakupie maty edukacyjnej dla naszego dziecka będzie mata twarda lub model o średnim stopniu twardości. Tego typu maty nie będą w żadnym stopniu ograniczać ruchów naszej pociechy podczas zabawy. Zbyt miękka mata może spowodować, że ciało niemowlaka będzie się w niej zapadać dziecka, a to z kolei utrudni maluchowi poruszanie się po powierzchni maty. Wybierając odpowiedni stopień twardości maty nie nie zapominajmy jednak o tym, że edukacyjna mata powinna amortyzować upadki naszej pociechy podczas zabawy.

Sposób czyszczenia

Sposób czyszczenia maty dla niemowląt jest bardzo ważną kwestią, ponieważ każdy rodzic pragnie aby jego dziecko przebywało w czystym pomieszczeniu, a także bawiło się czystymi zabawkami. Dlatego warto zwrócić uwagę na zalecenia producenta dotyczące metody prania maty dla niemowląt, Na ich podstawie dowiemy się między innymi jak nie dopuścić do powstania trwałych zanieczyszczeń.

Rodzaje mat edukacyjnych dla niemowląt:

Pod względem materiału z którego mata została wykonana na rynku dostępne są trzy główne rodzaje mat dla niemowląt:

  • maty piankowe
  • maty kocykowe
  • maty kontrastowe uszyte z bawełny

 

Kontrastowa mata edukacyjna z lusterkiem i ścianką - Zwierzaki

W bogatej ofercie mat dla niemowląt na szczególną uwagę zasługuje Kontrastowa mata edukacyjna z lusterkiem i ścianką “Zwierzaki”. Ta wyjątkowa, innowacyjna, multisensoryczna mata edukacyjna otrzymała złotą nagrodę w prestiżowym konkursie Wybór Rodziców 2018 oraz wyróżnienie jako Zabawka Roku 2018.

kontrastowa mata edukacyjna zwierzaki

Nagrodzona Wyborem Rodziców edukacyjna mata Zwierzaki to idealne miejsce, gdzie niemowlę bezpiecznie spędzi czas rozwijając swoje zmysły, a także zdolności motoryczne. To także miejsce do codziennych treningów dziecka, takich jak podnoszenia główki, leżenie na brzuszku czy też przekręcania się na boki lub z plecków na brzuszek. Ta jedyna w swoim rodzaju, w pełni kontrastowa mata edukacyjna dla niemowląt, zaprojektowana została tak aby zachęcić nasze dziecko do większej aktywności. Poza poruszaniem się po powierzchni edukacyjnej maty, niemowlę stara się podnieść rączki i chwycić atrakcyjne wizualnie, trzy zabawki w kontrastujących kolorach, zawieszone na umieszczonym nad matą pałąku. W ten sposób dziecko uczy się koncentracji oraz rozwija i doskonali swoje zdolności manualne. Zawieszki - zabawki możemy w każdym momencie odczepić i przewiesić w dowolne miejsce na pałąku, bądź doczepić je także do wózka lub fotelika samochodowego. Wielkość zabawek dostosowana została do rączki niemowlaka, aby łatwo mógł ją złapać, trzymać, a także potrząsać.

Na miękkiej i miłej w dotyku powierzchni maty zostały rozmieszczone wizerunki zwierząt, w kontrastujących ze sobą kolorach czerni i bieli, które przyciągają uwagę dziecka, zachęcając tym samym do aktywności ruchowej.

Dodatkowo bonusem dołączonym przez producenta do kontrastowej maty jest ścianka z lusterkiem. Element ten, ma za zadanie zachęcić niemowlaka do dłuższego leżenia na brzuszku, a także zmotywować malucha do przemieszczania się, zmiany pozycji, oraz odwracania główki w różne strony. Każde dziecko uwielbia swoje odbicie w lustrze, nie zdając sobie sprawy na początku, kim jest osoba widziana po drugiej stronie.

Musisz ją mieć!

Biorąc pod uwagę szczególne właściwości oraz wszystkie zalety edukacyjnej maty dla dziecka można ją z całą pewnością uznać za niezbędny element wyposażenie każdego pokoju niemowlaka. Niezależnie od ceny, rozmiary i ilości znajdujących się w zestawie dodatków, mata edukacyjna będzie trafionym zakupem i dobrą inwestycją. Inwestycją w prawidłowy rozwój naszego dziecka. Kontrastowa mata rozłożona na podłodze dziecięcego pokoju będzie nie tylko magicznym miejscem bezpiecznych, edukacyjnych zabaw. Z uwagi na swój atrakcyjny design ta wyjątkowa mata dla niemowlaka będzie także doskonałą dekoracją dziecięcego pokoju.

[product id="" slider="true"]
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl