Ola4Kids

Darmowa dostawa od 299 zł (nie dotyczy mebli i materaców)

Zwrot do 14 dni

Łóżeczko dla dziecka - jakie wybrać?
Łóżeczko dla dziecka - jakie wybrać?

Łóżeczko dla dziecka


Łóżeczko to dla dziecka najczęściej cały świat. Najmłodsze maluchy spędzają w nim większość dnia, starsze dzieci traktują łóżeczko nie tylko jako miejsce odpoczynku, ale również zabawy. Dlatego wybór odpowiedniego modelu dziecięcego łóżeczka, który będzie maluchowi służył na długo, nie jest prostym zadaniem. Szczególnie, że na rynku łóżeczek dla dzieci istnieje niezliczona ilość modeli i wzorów.

 

Wybór odpowiedniego łóżeczka dla dziecka


Najważniejszym aspektem przy wyborze łóżeczka zawsze powinno być bezpieczeństwo dziecka. Zwróćmy uwagę na to, czy łóżeczko posiada odpowiednie atesty, jest wykonane z bezpiecznych materiałów, łącznie z farbami i lakierami użytymi do produkcji. Wiele modeli zamiast klejenia jest skręcana lub łączona specjalnym systemem montażowym, aby wyeliminować potencjalnie szkodliwe substancje.

 

funkcjonalne łóżeczko dla dziecka


Poza tym łóżeczko dla dziecka powinno mieć odpowiednią budowę. W przypadku najmłodszych dzieci to przede wszystkim odpowiednia odległość między szczebelkami łóżeczka (nie więcej niż 6 cm), aby dziecko nie mogło włożyć między nie głowy. W przypadku starszych - barierka chroniąca przed wypadnięciem na podłogę. Łóżeczko niemowlęce powinno mieć wyjmowane 2-3 szczebelki, aby rozwijające się dziecko mogło bezpiecznie wychodzić zamiast wspinać się górą, co również ma wpływ na jego bezpieczeństwo.


Funkcjonalność łóżeczka dziecięcego


Kolejna cecha dobrego łóżeczka dziecięcego to jego funkcjonalność. Łóżeczko powinno w być w pełni dopasowane do naszych potrzeb i wieku dziecka. Dla niemowlęcia możemy zdecydować się na model z opuszczanym bokiem, co umożliwia przysunięcie łóżeczka do łóżka dorosłych i ułatwia karmienie dziecka w nocy. Jeśli często przemieszczamy łóżeczko z pokoju dziecięcego do sypialni, wybierzmy model wyposażony w kółka. Jeśli dziecko ma problemy z zaśnięciem, dobrym rozwiązaniem będzie łóżeczko-kołyska, którego kołysanie uspokoi maluszka. Dla często podróżujących rodziców odpowiednim pomysłem jest zakup dziecięcego łóżeczka turystycznego. Może być ono bez problemu używane również w domu. Część rodziców preferuje ten rodzaj łóżeczek dla dzieci ponieważ mają one miękkie ścianki, dzięki czemu dziecko nie uderza o drewniane szczebelki.

 

łóżeczko turystyczne dla dziecka

 

Warto zastanowić się nad czasem, który łóżeczko spędzi z naszym dzieckiem. Jednym z pomysłów jest zakup takiego łóżeczka, które rośnie razem z nim. Wiele modeli łóżeczek niemowlęcych można przekształcić w tapczaniki dla starszaka. Łóżeczka o wymiarze 120x60 wystarczają najczęściej na około 2-3 lata, podczas gdy większe, o wymiarze 140x70 nawet na pięć.


Ostatnią, ale wcale nie mało ważną sprawą jest styl. Łóżeczko dla dziecka dobieramy do wystroju wnętrza i naszego gustu. Na szczęście bogata oferta rynkowa umożliwia znalezienie praktycznie dowolnego wzornictwa.

Łóżeczko piętrowe


Łóżeczko piętrowe to idealne rozwiązanie przy dwójce dzieci i ograniczonej powierzchni ich pokoju. Jednak nawet w przypadku jednego dziecka będzie piętrowe łóżeczko będzie ciekawą opcją. Dodatkowe piętro łóżeczka stanie się dla niego twierdzą, miejscem zabaw, czytania i relaksu. Niektóre modele piętrowych łóżek są przystosowane właśnie dla jednego dziecka. Materac jest położony wyżej, przez co dziecko wspina się na niego po drabinie, natomiast pod spodem znajduje się mnóstwo miejsca na zabawę czy przechowywanie zabawek.

 

łóżeczko piętrowe dla dziecka


Łóżeczko piętrowo musi być solidnie wykonane. Szczególnie cenione są łóżeczka piętrowe z trwałego i odpornego drewna bukowego. Ale lite, dobrej jakości drewno sosnowe również sprawdzi się w przypadku łóżeczka piętrowego. Zwróćmy koniecznie uwagę na zabezpieczenie górnego poziomu. Odpowiednie barierki w łóżeczku muszą chronić dziecko przed spadnięciem na dół.

Łóżeczko domek


Łóżeczko w formie domku to prawdziwy hit ostatnich czasów. Łóżeczko domek nawiązuje do modnego stylu skandynawskiego. Stanowi idealne połączenie funkcjonalności i elegancji. Dla dziecka natomiast, łóżeczko domek jest wspaniałym miejscem do odpoczynku i zabawy. Forma domku sprawia, że będą dla niego schronieniem i azylem, w którym maluch może tworzyć własny świat i rozwijać wyobraźnię. Domek jest też dobrym miejscem na spotkania z przyjaciółmi, a inni rodzice na pewno docenią jego oryginalność.

 

łóżeczko domek


Dobre, markowe łóżeczka-domki wykonane są solidnie, z bezpiecznych materiałów. Farby użyte do malowania łóżeczka są w 100% bezpieczne, atestowane i antyalergiczne. Konstrukcja montowana jest w prosty sposób za pomocą śrub. Dobre łóżeczko domek może być wielokrotnie składane i demontowana. W komplecie z łóżeczkiem z reguły znajduje się również stelaż pod materac.

 

[product category_id="505" slider="true"]
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl