Ola4Kids

Darmowa dostawa od 299 zł (nie dotyczy mebli i materaców)

Zwrot do 14 dni

Kitchen Helper dla dziecka i jego mamy
Kitchen Helper dla dziecka i jego mamy

Czym jest Kitchen Helper?

Kitchen Helper to rodzaj podestu, który rozwija u dziecka pęd do samodzielności oraz powoduje, że dziecko staje się bardziej mobilne. Dzięki pomocnikowi kuchennemu może wspinać się wyżej, widzieć więcej i w sposób bezpieczny uczestniczyć w życiu rodziny. Dosunięty do blatu Kitchen Helper pomaga dziecku nie tylko na obserwację tego, co robi mama, ale też na wykonywanie prostych czynności na blacie kuchennym. W ten sposób dziecko rozwija zmysł obserwacji, uczy się poprzez naśladowanie, ale wzmacnia też koordynację ruchów oraz poczucie własnej wartości.

Dla mam Kitchen Helper jest pomocnikiem, dzięki któremu może zachować ona swobodę ruchów, bez utraty kontroli nad dzieckiem. Mama może mieć dziecko cały czas przy sobie podczas przygotowywania posiłków, czy wykonując prace porządkowe w kuchni. Dziecko może w tym czasie aktywnie uczestniczyć, podając składniki, mieszając, czy lepiąc z ciasta. Poza tym podest może służyć również za krzesełko, w którym dziecko może jeść posiłki, siedząc lub stojąc.

 

Zastosowanie Kitchen Helper

Kitchen Helper w wersji podstawowej jest meblem uniwersalnym i wielofunkcyjnym, które w takiej formie służy za podest do wspinania i podwyższenie, pozwalające w sposób bezpieczny sięgać do blatu, stołu lub na wyżej umieszczone półki. 

Pomocnik kuchenny może służyć też za siedzisko lub wysokie krzesełko, w którym można jeść posiłki. Użyteczność tego mebla można dodatkowo zwiększyć, dokupując dwustronną tablicę – zjeżdżalnię, bezpieczne lustro lub inne akcesoria. Wówczas Kitchen Helper zamienia się w centrum zabaw, a dzięki dołączonym kółkom dziecko może w łatwy sposób przesuwać mebel na dowolne miejsce, korzystać z niego, jak z drabinki, wykorzystać jako dodatkowy blat, domek dla lalek, a nawet samochód. 

Ograniczeniem w zastosowaniu może być jedynie wyobraźnia dziecka. Dlatego Kitchen Helper doskonale sprawdza się w domach, w których dzieci wychowują się zgodnie z zasadami pedagogiki Montessori.

 

drewniany kitchen helper dla dziecka

 

Budowa i zalety pomocnika kuchennego

Pomocnik kuchenny w wersji podstawowej wykonany jest z drewna oraz z innych trwałych materiałów. Nie posiada ostrych kantów, wystających śrub i zagrażających dziecku elementów. Dostępny jest w wielu różnych kolorach, malowany bezpiecznymi, nietoksycznymi farbami. Może być wzbogacony o elementy dodatkowe jak: zjeżdżalnia, filcowe zabezpieczenie siedziska, czy dodatkowe kółka.

Kitchen Helper jest meblem, który rośnie razem z dzieckiem. Można zacząć go używać w momencie, kiedy dziecko stabilnie stoi, czyli około roku. Pomocnik kuchenny posłuży co najmniej kilka lat, a na pewno do czasu, kiedy dziecko będzie chciało z niego korzystać. Wraz ze wzrostem dziecka można zmieniać wysokość siedziska, położenie barierek zabezpieczających oraz regulować inne elementy drewnianego pomocnika kuchennego.

Kitchen Helper to mebel wielofunkcyjny zmieniający swoje przeznaczenie, wraz ze wzrostem i rozwojem dziecka. Zaczynając od funkcji wysokiego krzesełka do karmienia, poprzez podest, na centrum zabaw kończąc. Można zrobić z niego krzesełko z blatem i wyposażyć go w dodatkowe akcesoria jak pudełko na kredki, stojak na książeczki czy rolkę na papier do rysowania.

Ważna zaletą pomocnika kuchennego jest wspieranie samodzielności, rozwoju motorycznego dziecka oraz rozwijanie jego wiedzy o otoczeniu. Dziecko uczy się samodzielnej obsługi mebla, przesuwa go w wybrane miejsce, samodzielnie na niego wchodzi i schodzi, a przy tym uczy się poprzez obserwację otoczenia i naśladowanie przebywających z nim osób.

 

pomocnik kuchenny dla dziecka

 

Czym kierować się wybierając Kitchen Helper dla dziecka?

Na rynku jest wiele modeli Kitchen Helper’a, dlatego warto zastanowić się przed zakupem, czego dokładnie po nim oczekujemy. Czy Kitchen Helper ma być tylko meblem, czy ma wspierać nasze dziecko w jego rozwoju? Czy jedynym kryterium ma być cena, czy raczej zwracamy uwagę na jakość, wykończenie, elementy dodatkowe, czy wartości użytkowe pomocnika kuchennego?

Na pewno najważniejszą kwestią przy wyborze pomocnika kuchennego jest bezpieczeństwo. Powinien być on wykonany z trwałych, nietoksycznych materiałów. Najlepiej, gdy zostanie zabezpieczony środkami, które zabezpieczają go przed wodą oraz pozwolą na łatwe utrzymywanie mebla w czystości. Konstrukcja Kitchen Helper’a powinna być solidna i stabilna, materiały naturalne, a wysokość całkowita dopasowana do wysokości blatów. Mebel powinien dać się regulować, tak by mógł służyć dziecku na kilku etapach życia od malucha, po kilkulatka.

Wybierając model pomocnika kuchennego, warto zwrócić uwagę na samodzielne posługiwanie się nim przez dziecko. Nie powinien być za ciężki, tak by dziecko mogło go przesuwać. Powinien dawać podparcie, zabezpieczać przed wypadnięciem oraz dawać możliwość samodzielnego korzystania z mebla, oraz inicjowania na nim zabaw.

Kithen Helper to nie zwykły mebel, lecz produkt wielofunkcyjny, posiadający wielki potencjał w prostej zdawałoby się konstrukcji. Nie zajmuje wiele miejsca, a ułatwia życie wszystkim członkom rodziny, przez długie lata. Dlatego, jeżeli dziecko nie pozwala ci wykonywać obowiązków, a przy tym chcesz zaangażować malucha w prace domowe lub dostarczyć mu nowych doznań, wówczas kup Kitchen Helper, dla dobra dziecka i dla własnego spokoju.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl