Ola4Kids

Darmowa dostawa od 299 zł (nie dotyczy mebli i materaców)

Zwrot do 14 dni

Śpiworek zimowy do wózka
Wyprawka dla noworodka Wyprawka dla dziecka
Śpiworek zimowy do wózka

Śpiworek zimowy do wózka

Zima to czas, kiedy szczególnie musimy zadbać o naszego malucha. Warto zatem dowiedzieć się, w jaki sposób przygotować się do zimowych spacerów z naszą pociechą. Jest to ważne szczególnie wtedy, kiedy mamy do czynienia z kilkumiesięcznym maleństwem. Odpowiednie zabezpieczenie przed mrozem i wiatrem w przypadku małych dzieci to obowiązek każdego z rodziców. Tym samym, dobry zimowy śpiworek do wózka, musi koniecznie znaleźć się na liście zakupów.

Jak wybrać najlepszy śpiworek do wózka?

Jak jednak wybrać najlepszy śpiworek do wózka? Jaki typ i rodzaj śpiworki zapewni dziecku najlepszy komfort, będzie wygodny zapewniając jednocześnie właściwą ochronę podczas jesienno-zimowych spacerów? Sprawdźmy!

Rozmiar śpiworka do wózka

To, od czego koniecznie musimy zacząć, wybierając najlepszy śpiworka dla naszej pociechy, to oczywiście rozmiar śpiworka, który powinien być adekwatny do wzrostu dziecka. Śpiworek nie powinien być w żadnym wypadku zbyt ciasny lub za duży.

Zbyt mały śpiworek sprawi, że swoboda ruchów naszego dziecka będzie ograniczona. Podczas podróży w wózku nasze dziecko będzie zatem bardzo niespokojne. Co więcej, za ciasny śpiworek zimowy do wózka, może powodować też nadmierną potliwość, a stąd już bardzo prosta droga do tego, aby nasza pociecha się rozchorowała.

Jeśli natomiast wybierzemy zimowy śpiworek do wózka, który będzie za luźny dla naszego dziecka, może dojść do sytuacji, w której temperatura wewnątrz śpiworka nie będzie utrzymana na określonym poziomie. Zbyt duży rozmiar śpiworka nie zapewni odpowiedniej ochrony przed wiatrem i niskimi temperaturami.

Nie możemy też zapomnieć o tym, że poza rozmiarem śpiworka, który będzie dopasowany do wzrostu dziecka, powinniśmy też zadbać o to, aby kształt śpiworka pasował do kształtu naszego wózka. W ten sposób unikniemy sytuacji, w której będziemy zmuszeni w jakikolwiek sposób zawijać czy podwijać śpiworek. Aby zapewnić dziecku jak największy komfort i ciepło, śpiworek musi leżeć równomiernie na całej powierzchni wózka.

Kiedy wybieramy śpiworek zimowy do wózka, jego rozmiar będzie kwestią najważniejszą choć nie jedyną. Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Odpowiednia jakość materiału

Kolejną kwestią, którą koniecznie należy wziąć pod uwagę, przy wyborze dobrego śpiworka na okres jesienno-zimowy będzie bez wątpienia jakość i rodzaj materiału, z którego ten zimowy dodatek do wózka został wykonany. Oferowane na polskim rynku śpiworki dziecięce wykonywane są przeważnie z wełny, pluszu lub zamszu. Są też oczywiście modele, przy produkcji których uzyto mniej popularnych tkanin.

Teoretycznie każdy z wymienionych wyżej materiałów będzie dobry. Jednak w trosce o komfort naszego dziecka wybierajmy śpiworki wyściełane tkaninami o jak największej zawartości naturalnych włókien. Idealnie będzie, jeżeli nasz budżet pozwoli na zakup zimowego śpiworka, którego wewnętrzna warstwa wykonana została z owczej wełny.

Zewnętrzna warstwa materiału, z którego wykonany został śpiworek powinna być odpowiednio zaimpregnowana i odporna na specyficzne, w sezonie jesienno-zimowym, warunki pogodowe. Powinna zapewniać doskonałą ochronę przed opadami i nie przepuszczać wilgoci.

Zapięcie śpiworka

Zimowe śpiworki dla dzieci dostępne są z wieloma rodzajami zapięć. Najbardziej popularne są śpiworki zapinane na zamek błyskawiczny. Suwaki w śpiworkach dla dzieci mają różną długość i mogą być umieszczone zarówno w przedniej części śpiworka jak i po jego bokach. Każdy z tych typów ma swoje plusy i minusy. Wybierzmy zatem ten odpowiadający nam najbardziej.

Kolejnym rodzajem zapięcia śpiworka będą zatrzaski i guziki. Poza małymi wyjątkami ten rodzaj zapięcia, pomimo wygody jego stosowania, wpływa negatywnie na utrzymanie odpowiedniej temperatury wewnątrz śpiworka. Nie zapewnia także właściwej ochrony przed wiatrem i opadami.

Otwory na pasy

Śpiworek powinien posiadać otwory na pasy zapewniające jego odpowiednie utrzymanie we wnętrzu wózka. Wybierając śpiworek zwróćmy uwagę na ilość i rozmieszczenie otworów na pasy upewniając się, że zapewnią one odpowiednie ułożenie śpiworka w wózku.

Nie zapomnij o kapturze!

Kiedy kupujemy śpiworek na zimę do wózka, nie możemy też zapomnieć o tym, aby zwrócić uwagę na to, czy posiada on kaptur. To dodatkowe zabezpieczenie przed zimnem dla naszej pociechy.

Kaptur w śpiworku ma też jeszcze inną funkcję, a mianowicie wpływa na komfort podróżującego w wózku maluszka. Kaptur zwykle podszyty jest miękkim i przyjemnym w dotyku materiałem, na którym główka naszej pociechy może wygodnie leżeć. W połączeniu z dobrze dobraną poduszką, śpiworek, który wyposażony jest w kaptur, znacznie poprawi komfort naszego dziecka.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl