Ola4Kids

Darmowa dostawa od 299 zł (nie dotyczy mebli i materaców)

Zwrot do 14 dni

Deska równoważna - idealny sposób na aktywność fizyczną bez wychodzenia z domu
Deska równoważna - idealny sposób na aktywność fizyczną bez wychodzenia z domu

Obecna sytuacja, jaka zapanowała w kraju i na świecie zmusza wszystkich do spędzania mnóstwa czasu w domu. Staramy się więc poszukiwać rozmaitych metod na przyjemne i pożyteczne działania w zaciszu czterech ścian. Czas należy urozmaicać także dzieciom, dla których niezwykle cenna jest tak bardzo obecnie ograniczona aktywność ruchowa. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zorganizować dzieciom czas w sposób aktywny bez konieczności wychodzenia z domu, nawet jeśli nie dysponujemy sporym metrażem. Doskonała w tym celu okaże się wyjątkowa deska równoważna dla dzieci.

Zabawka, czy może idealny przyrząd zachęcający dzieci do ćwiczeń?

Zabawka w postaci deski równoważnej potrafi zapewnić dzieciom zarówno doskonałą zabawę, jak i zadbać o dobrą kondycję fizyczną naszych pociech bez wychodzenia z domu. Dzieci, kiedy tylko zorientują się ile frajdy mogą dostarczyć im starania w osiąganiu równowagi, z pewnością będą często korzystać z tej wyjątkowego, dziecięcego przyrządu do ćwiczeń. Aktywna zabawa na desce pomaga przede wszystkim w utrzymywaniu odpowiedniego napięcia mięśniowego, a tym samym właściwej postawy ciała. Dzieje się tak za sprawą zaangażowania zmysłu równowagi z jednoczesną stymulacją układu przedsionkowego mózgu.

 

dzieci bawiące się deską równoważną

 

Deska równoważna dla dzieci przyczynia się więc do wspierania odpowiednich partii mięśni całego ciała, co z kolei wpływa bardzo pozytywnie na ogólną sprawność dziecka. Prawidłowo rozwinięty zmysł równowagi ma ogromne znaczenie dla całościowego rozwoju młodego człowieka, wpływając nawet na poprawę zdolności do uczenia się. Deska jest również doskonałym narzędziem do ćwiczeń rehabilitacyjnych w domu - wzmacnia koordynację ruchową oraz poprawia reakcje sensomotoryczne.

Zakup odpowiedniego modelu deski równoważnej

Na rynku dostępnych jest wiele modeli równoważnych desek dla dzieci o rozmaitych kształtach, kolorystyce i wszechstronnym wzornictwie. Przy wyborze odpowiedniej deski dla dziecka się należy przede wszystkim uwzględnić wiek naszej pociechy.

Najmłodszym dzieciom z pewnością spodobają się sobie kolorowe deski z wbudowanym, atrakcyjnym labiryntem, który zachęca do jeszcze większej aktywności. Tego typu deska służąca do utrzymywania równowagi, pozwala nie tylko na świetną zabawę solo, ale również zachęca do interakcji z innymi dziećmi, co wpływa pozytywnie na rozwój społeczny dziecka. Przy pomocy stopera można na przykład mierzyć czas potrzebny do wmanewrowania kulki do centralnego punktu labiryntu dla każdego z uczestników zabawy. Dzieci balansując i utrzymując równowagę na desce z labiryntem ćwiczą swoją cierpliwość i koncentrację, skupione na tym jednym, konkretnym zadaniu. Co raz to lepsze wyniki uzyskiwane na desce wspomagają proces budowania poczucia własnej wartości malucha.

 

dziewczynka na desce równoważnej z labiryntem

 

Deska równoważna dla dzieci starszych powinna również odznaczać się atrakcyjnym, zachęcającym wzornictwem. W przypadku starszaków dużą popularnością cieszą się modele przypominające swoim kształtem deskorolki. Balansowanie i próby utrzymania równowagi na desce możliwe są w tym przypadku dzięki wykorzystaniu specjalnego, gumowego wałka, który umieszcza się pod deską. O bezpieczeństwo dziecka podczas takiej zabawy dba antypoślizgowa powierzchnia deski oraz specjalne hamulce. Przy zakupie deski równoważnej należy zwrócić uwagę na to, czy dany model wykonany został z trwałych, wysokogatunkowych i bezpiecznych dla dzieci materiałów.

Zabawa i trening dla całej rodziny, czyli deski równoważne dla wszystkich pokoleń

W przypadku najmłodszych deska równoważna polecana jest dzieciom w wieku powyżej 3 lat. Z deski z powodzeniem korzystać mogą również rodzice oraz dziadkowie i to nie tylko w trakcie zabawy z dziećmi. Balansowanie i utrzymywanie równowagi na desce przeznaczonej dla osób dorosłych to bowiem doskonały sposób na poprawę kondycji fizycznej oraz wzmocnienie mięśni każdej dorosłej osoby bez względu na wiek. Deska równoważna w wersji dla dorosłych pozwala na podniesienie poczucia kontroli nad własnym ciałem i wspomaga koordynację ruchów. Zbawienny trening motoryczny można swobodnie wykonać w domowym zaciszu nawet na niewielkiej przestrzeni.

Oto przykłady ćwiczeń, które możesz wykonywać razem z dzieckiem, wykorzystując do tego deskę równoważną:

  • kołysanie łodzią – niech dziecko stanie na desce ze stopami rozstawionymi na szerokość bioder i mocno poczuje podłoże deski; pokaż mu, żeby przenosił ciężar ciała raz na lewą, a raz na prawą stronę; takie bujanie to podstawowe ćwiczenie, podczas którego maluch uczy się balansu,

  • bocian – kiedy dziecko dobrze opanuje sztukę równowagi na desce, może przejść do kolejnego etapu, w którym będzie podnosił jedną nogę do góry, zginając ją w kolanie; to sztuka, która wymaga większego zaangażowania mięśni nóg,

  • jaskółka – w tym ćwiczeniu koniecznie asystuj maluchowi; polega ono na tym, że dziecko utrzymując równowagę na desce, próbuje wykonać pozę „jaskółki”, czyli lekko pochyla tułów do przodu, jednocześnie podnosząc lewą nogę, którą wygina w tył, a na prawej utrzymuje ciało w równowadze,

  • pompki na desce równoważnej – maluch może przygotować swoją pozycję, jak do tradycyjnych pompek, ale podłożem dla oparcia rąk jest deska, zamiast podłogi, na której ćwiczy łapanie balansu, podobnie, jak za pomocą nóg; to ćwiczenie rozwija górne partie ciała i wzmacnia siłę rąk,

  • ćwiczenia z opaską – umieść dziecku opaskę do ćwiczeń wokół łydek, tuż nad kostkami; pokaż mu, by ciężar ciała oparł na lewej nodze, a prawą delikatnie unosił; niech wykonuje ruchy odwodzące stopy – na bok, do przodu i do tyłu; maluch powinien w tym ćwiczeniu utrzymywać prostą sylwetkę, a następnie zmienić nogi.

Podczas ćwiczeń na desce równoważnej warto zalecić dziecku, by trzymało ręce na biodrach. Każde ćwiczenie daje rezultaty i poprawia koordynację, jeśli jest powtórzone 10-20 razy, a dziecko wykonuje je regularnie – co najmniej 3 razy w tygodniu, przez 10-15 minut. Zawsze podczas ćwiczeń bądź z dzieckiem. Asystuj i podtrzymuj. Zadbaj także o zabezpieczenie w postaci materacy, by zminimalizować niepożądany efekt ewentualnego upadku.

Warto wiedzieć!

Warto wiedzieć, że deski balansujące wpływają pozytywnie na zdolność do uczenia się i zapamiętywania także u osób starszych, a także wspomagają utrzymanie odpowiedniej koordynacji wzrokowo-przestrzennej. Zabawa z wnukami na desce może być więc niezwykle pożytecznym zajęciem.

Deska równoważna dla rodziców może okazać się narzędziem przydatnym do ćwiczeń w domu, mających na celu ukształtowaniu sylwetki. Warto wiedzieć, że już trzydzieści minut zabawy dziennie wystarczy, by wzmocnić siłę mięśni talii i brzucha, a także upiększyć mięsień biodrowy.

Nie tylko dla dzieci

Deski równoważne można wykorzystywać nie tylko do zabaw z dziećmi. Z powodzeniem można ich użyć podczas codziennego, domowego treningu. Konieczność utrzymywania równowagi przyczynia się bowiem do większego uaktywnienia mięśni, niż ma to miejsce podczas zwykłych ćwiczeń. Dla osób ćwiczących regularnie doskonale sprawdzą się specjalistyczne, lekkie i łatwe do przechowywania, treningowe deski równoważne z uchwytami do ćwiczenia pompek.

[product id="16509"]
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl