Ola4Kids

Darmowa dostawa od 299 zł (nie dotyczy mebli i materaców)

Zwrot do 14 dni

Manipulacyjne tablice i skrzynie Woobiboo – zabawki dbające o rozwój dziecka
Manipulacyjne tablice i skrzynie Woobiboo – zabawki dbające o rozwój dziecka

Tablice Wooboard i skrzynie Woobibox – zabawki dbające o rozwój dziecka  

Maluch musi być samodzielny w odkrywaniu świata. Potrzebuje jednak interaktywnych gadżetów, które pomogą mu rozwijać sprawność manualną i poszerzać zdolności. Tablice Woobiboard i skrzynie manipulacyjne Woobibox to wspaniała alternatywa plastikowych zabawek dla dzieci. Pozytywnie wpływają na dziecko i nigdy mu się nie nudzą. Przekonaj się, czy naprawdę warto zainwestować w takie produkty.

Z tego artykułu dowiesz się:

 • Co to są zabawki manipulacyjne?
 • Jakie korzyści niosą sensoryczne gadżety?
 • Czy opłaca się kupić dziecku manipulacyjne tablice Woobiboard i skrzynie Woobibox?

Warto spojrzeć na świat oczami dziecka. Zatrzymać się i sprawdzić pod lupą ciekawe, małe komponenty, które dla nas są zwykłymi gadżetami codziennego użytku, a dla malucha fascynującymi elementami o niekończących się możliwościach. A gdyby tak wszystkie intrygujące i tajemnicze produkty umieścić na jednej platformie i stworzyć unikalną, praktyczną zabawkę? Tablice manipulacyjne i skrzynie są odpowiedzią na rosnące potrzeby w zakresie edukacji maluszków. To gadżety, które towarzyszą im w codziennym rozwoju.

tablica manipulacyjna woobiboard

Tablice i skrzynie manipulacyjne Woobiboo – sensoryka i eksploracja w jednym

Czym jest tablica manipulacyjna? To sensoryczna płaszczyzna z elementami, które maluch może dotykać, naciskać, przesuwać, zamykać i otwierać. Produkt wspaniale działa na zmysł dotyku, pozwala na odróżnianie różnych struktur i wciąga dziecko w angażującą zabawę.

Wszelkie dzwoneczki, łańcuszki, uchwyty, śrubki czy lusterka są zawsze w centrum uwagi dziecka. Tablice sensoryczne to zbiór najciekawszych detali, przy których użytkowaniu maluch ma zawsze pełne ręce roboty. Modele mogą być różne, ale obowiązkowym wyposażeniem każdej tablicy są:

 • zasuwki,
 • kłódki z kluczem,
 • włączniki światła,
 • sznurówki,
 • pokrętła,
 • kalkulatory,
 • zegary,
 • lusterka,
 • klaksony,
 • dzwonki.

Jeszcze wiele innych gadżetów może znaleźć się na manipulacyjnej tablicy, wszystko zależy od jej wersji. Mniej rozbudowane modele prezentują kilka urządzeń, te bogatsze, jak Woobiboard Premium dostępne w ofercie sklepu Ola4Kids.pl nawet 30 elementów. Rodzic, który jest majsterkowiczem, sam może zbudować taką za bawkę, ale najlepiej jest wybierać gotowe, sprawdzone i bezpieczne modele, jakie oferują właściwe sklepy internetowe. W Ola4Kids.pl znajdziesz tablice w formie stojącej Woobiboard Plus, czyli modele uniwersalne, które można rozłożyć w dowolnym miejscu, a po złożeniu bezproblemowo przenieść. To lekkie, drewniane i odpowiednio wyważone stojaki. Modele klasyczne Woobiboard Standard są przeznaczone do zawieszenia ściennego, na odpowiednio dopasowanej do wzrostu dziecka wysokości.

skrzynia woobibox

Skrzynie manipulacyjne Woobibox to pojemniki na zabawki, które wyróżnia ergonomiczność i kreatywna interpretacja. Boki zabawki są przeznaczone do różnych aktywności. Dziecko może sortować odmienne kształty klocków i wrzucać je przez odpowiednio wycięte formy do środka pojemnika. Zębate kółka, przekładki czy nawet tablica magnetyczna do pisania kredą to również interesujące boki skrzyni, w zależności, jaki wariant wybierzesz. Wierzch pojemnika stanowi wieko, które może być komfortowym siedziskiem lub prezentować dodatkowe sprzęty do zabawy. Skrzynie marki Woobiboo sprawdzają się również jako nocne szafki i mini stoliki. Mogą mieć postać uroczych zwierzątek. W Ola4Kids.pl znajdziesz kształty świnki, w różnych wersjach kolorystycznych.

tablica woobiboard stand

Z czego i jak są wykonane sensoryczne zabawki Woobibox?

Ogromną zaletą obu akcesoriów marki Woobiboo jest ich mobilność oraz surowiec, z jakiego są wykonane. Drewno jest najbardziej cenionym materiałem w kreowaniu dziecięcych gadżetów. To bezpieczny budulec, który jest ciepły w dotyku i ma przyjemną dla małych rączek fakturę. Ten naturalny i ekologiczny surowiec ma niesamowitą wytrzymałość, która gwarantuje intensywniejsze i dłuższe eksploatowanie zabawek. Gęstość drewna sprawia, że tablica lub skrzynia są odporne na mechaniczne urazy – uderzenia i nacisk. Ogromną zaletą jest to, że obie zabawki mają zaokrąglenia, czyli nie prezentują w swojej bryle ostrych kątów, co zwiększa bezpieczeństwo zabaw i przyjazność produktów. To zupełnie czyste i minimalistyczne formy, które zaskakują możliwościami – idealnie dopasowują się do potrzeb malucha. Modele Woobiboard i Woobibox, które są dostępne w sklepie Ola4Kids.pl, prezentują dodatkowo wspaniałe, kolorowe tła, dzięki czemu możesz indywidualnie dobrać odpowiedni produkt do osobowości i charakteru dziecka.

skrzynia dziecięca woobibox

>> zobacz wszystkie tablice i skrzynie manipulacyjne dla dzieci w sklepie Ola4Kids <<

 

Jak tablice manipulacyjne Wooboard wspierają rozwój dziecka?

Zabawki Woobiboo są ogromnym wsparciem w rozwoju dziecka. Przypominają nieco pomoce Montessori, które kładą ogromny nacisk na samodzielność, indywidualność i swobodne poznawanie otaczającego świata. Tablice i skrzynie manipulacyjne powstały w celu ulepszania motoryki malucha oraz ćwiczą konkretne umiejętności dotyku i słuchu. Produkty niosą wiele innych korzyści, do których zaliczamy:

 • rozwój motoryki małej – to wszelka sprawność rąk i palców, które wiążą się na późniejszym etapie również z nauką mowy; precyzyjna praca dłoni jest nieodzowna w sprawnym funkcjonowaniu dziecka,
 • usprawnianie koordynacji oko – ręka – zdolność do synchronizacji kształtuje się w ruchach psychomotorycznych, które zapewniają obie zabawki; maluch uczy się logicznego myślenia,
 • nauka liczenia – dziecko za sprawą umieszczonych na tablicy cyferek w postaci kalkulatora i zegara po raz pierwszy poznaje arkany matematyki,
 • nauka liter – pierwsze zetknięcie się z literami daje silną podstawę do późniejszej umiejętności czytania,
 • rozwój kreatywności – możliwość niezliczonych kombinacji na tablicy lub w skrzyni zachęca do zapamiętywania rozwiązań, które się sprawdziły i odkrywania tego, czego jeszcze maluch nie próbował; takie czynności rozbudzają wyobraźnię, poprawiają koncentrację i uczą poznawania nowych sposobów, które przydają się na dalszym etapie rozwoju dziecka,
 • umiejętność rozróżniania – maluch poprzez różne kształty i odgłosy, jakie prezentują zabawki, poznaje bogactwo form i dźwięków.

Dziecko bawiąc się takimi przedmiotami, uwalnia swoją energię, pobudza ciekawość i ma darmowy trening sprawności ruchowej. To świetny sposób dla malucha na to, by dać upust skumulowanym emocjom, zaangażować się w ciekawe zajęcie i odkrywać nowe zadania, którym będzie chciał sprostać.

tablica woobiboard z imieniem dziecka

Dlaczego warto sprezentować dziecku manipulacyjną tablicę Woobiboard lub skrzynię Woobibox?

Zamiast kilku mało znaczących zabawek, lepiej jest zainwestować w jedną i porządną, czego przykładem są prezentowane produkty marki Woobiboo. Postaw na jakość i wartość, które reprezentują tablice i skrzynie manipulacyjne. To nieskomplikowane gadżety, które przykuwają uwagę dziecka. W bezpieczny sposób może ono samo przekonać się, jak działa wtyczka, jaki dźwięk wydaje dzwonek lub który klocek pasuje do wybranej formy. Podczas zabaw z wykorzystaniem sensorycznych gadżetów zauważono, że dziecko: 

 • ćwiczy uważność – to ważna cecha, która sprzyja wyciszeniu, uspokojeniu się i koncentracji; dzieci całkowicie oddają się zabawie,
 • jest zmotywowane do zabawy – ciekawa forma zachęca do odkrywania nowych rzeczy i angażuje przez długi czas, dziecko po przerwie chętnie wraca do zabawki,
 • uczy się samodzielności – maluch sam próbuje przesuwać, naciskać i przekładać różne elementy, w twórczy sposób odkrywa własne możliwości,
 • ma niesamowitą frajdę – tablice i skrzynie manipulacyjne dają ogromną radość dziecku, kiedy uda mu się w końcu zrobić coś, z czym miał do tej pory problem.

skrzynia manipulacyjna dla dzieci woobibox

Czy zakup takich zabawek opłaca się rodzicom? To funkcjonalne gadżety, które towarzyszą dziecku przez co najmniej kilka lat, nie bawią się za nie, ale inspirują do zabawy. Masz więc pewność, że to długoterminowa inwestycja, która opłaci się również Tobie, ponieważ:

 • dziecko jest zaangażowane zabawą, a Ty możesz chwilę odpocząć,
 • masz pewność, że produkt wspiera rozwój Twojej pociechy,
 • dajesz mu bezpieczny i ciekawy przedmiot, który go zaintryguje.

Produkty charakteryzują się wygodą i lekkością – możesz je zabrać nawet w podróż lub na wakacje. Są idealnym pomysłem na nieoczywisty, ale wartościowy prezent, tym bardziej że w niektórych modelach możesz podczas zakupu zlecić dodatkowe wycięcie liter tworzących imię dziecka i poprosić o umieszczenie go na tablicy. Przy pomocy zabawek Woobiboo wspierasz malucha już od 3 roku życia, a czasem nawet młodszą latorośl. Kupuj dziecku takie produkty, które łączą w sobie zabawę i edukację.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl