Ola4Kids

Darmowa dostawa od 299 zł (nie dotyczy mebli i materaców)

Zwrot do 14 dni

Stolik i krzesełko - meble, których nie może zabraknąć w dziecięcym pokoju
Stolik i krzesełko - meble, których nie może zabraknąć w dziecięcym pokoju

Kreatywne, dziecięce zabawy, do których zaliczyć możemy między innymi: kolorowanie, rysowanie, wycinanie wpływają bardzo korzystnie na rozwój każdego dziecka. Warto zatem umożliwić dziecku realizację jego twórczych pomysłów i zapewnić maluchowi idealne warunki stymulujące rozwój motoryki małej. Odpowiednio dobrane krzesło i dziecięcy stolik mogą okazać się kluczem do sukcesu.

Dlaczego dziecko tak bardzo potrzebuje własnego krzesełka i stolika?

Wszystkie czynności związane z rozwojem ręki w pedagogice i terapii nazywa się rozwojem motoryki małej. Mało, który rodzic wie, że z rozwojem rączek naszego dziecka ściśle związany jest rozwój jego mowy. Dlatego w najlepszym interesie naszej pociechy jest stworzenie miejsca, w postaci odpowiednio umeblowanego dziecięcego kącika, umożliwiającego rozwój tych właśnie obszarów. 

Stworzenie kącika nauki i zabawy to bardzo ważny etap, który pozwala naszemu maluchowi na nieskrępowaną zabawę. Etap wyrażania siebie i emocji poprzez rysowanie zaczyna się już w okolicy drugiego roku życia, a rolą rodziców jest zapewnienie dziecku idealnych warunków do tego typu zajęć. Wyposażony w odpowiednie krzesełko i stolik, dziecięcy kącik do zabawy pozwoli utrzymać wszystkie akcesoria naszej pociechy w idealnym porządku oraz będzie wyjątkowym miejscem na twórcze zabawy malucha.

Odpowiednie krzesełka i stoliki dla dzieci

Niezwykle istotne jest zapewnienie dziecku właściwej postawy podczas zabawy. Nasze dzieci siedząc i bawiąc się, spędzają znaczną część dnia. Dziecięce stoliki i krzesełka powinny być zatem dobrane odpowiednio do wieku i wzrostu dziecka. Stoliki i krzesełka dla dzieci wiodących producentów, mają idealnie dostosowaną wielkość dla maluchów i wystarczą im na kilka pierwszych lat życia, do czasu aż niezbędny okaże się zakup biurka.

Dziecięce stoliki i krzesełka mogą zostać wykorzystane na bardzo wiele sposobów. Mogą być nie tylko stanowiskiem prac plastycznych, ale również miejscem zabawy np. klockami, lalkami, czy autami. Dodatkowo, w przypadku dzieci samodzielnie i pewnie siedzących mogą stanowić kolejny etap rozwoju – będąc idealnym następstwem niemowlęcego krzesełka do karmienia.

Ze specjalnych krzesełek i stolików dla dzieci, maluchy korzystają najczęściej od 2 roku życia – jako miejsca pracy do około 6 – 7 lat, czyli do wielu szkolnego. W wieku wczesnoszkolnym większość dzieci nadal korzysta z tego typu mebli jako miejsca do zabawy. Stanowisko pracy dla starszych dzieci najczęściej stanowi wyższe biurko.

Stoliki i krzesełka dla chłopca i modele do pokoju dziewczynki

Dobór stylu i kolorystyki mebelków dla naszych dzieci jest z reguły ściśle skorelowany z ich płcią – niebieskie dla chłopca, różowe dla dziewczynek. W przypadku dziecięcych stolików i krzesełek propozycja wzorów i modeli jest na tyle bogata, że każdy rodzic znajdzie idealne uzupełnienie istniejącej już aranżacji wnętrza. W ofertach producentów krzesełek i stolików przeznaczonych dla dzieci królują neutralne, jasne barwy, które z uwagi na swój uniwersalnych charakter sprawdzą się w niemal dowolnej aranżacji dziecięcego pokoju. 

Pomysłowość projektantów oraz producentów mebli dla dzieci sprawia, że coraz częściej spotkać można krzesła i stoliki o kolorystyce odpowiedniej zarówno dla chłopca jak i dziewczynki. W ofercie dziecięcych mebli do siedzenia znajdziemy wiele interesujących modeli począwszy od taboretów, a skończywszy na fikuśnych krzesełkach z motywem gwiazdek. Ciekawą propozycją będą z pewnością urocze, wykonane z drewna krzesełka, których oparcia ozdobione zostały uwielbianymi przez dzieci motywami zwierzęcymi - uszy królika, czy rogi renifera. Poza fantazyjnym wzornictwem, oparcia tych cieszących się dużą popularnością krzesełek, zapewniają dziecięcym plecom stabilne podparcie. Na uwagę zasługuje również solidna drewniana konstrukcja krzesełek pokryta ekologicznymi, w pełni bezpiecznymi dla dzieci farbami.

Korzyści płynące z zakupu krzesełka i stolika do dziecięcego pokoju

Zakup krzesełka i stolika dla dziecka to w zasadzie same zalety. Dzięki niemu dziecko otrzymuje swoje miejsce zabawy, nauki i “pracy”. Konieczność utrzymywania porządku na dziecięcym stoliku może zainicjować naukę pierwszych obowiązków. Sadzając dziecko przy stoliku już od pierwszych lat, wyrabiamy w dziecku nawyk siedzenia prosto i zabawy w odpowiedniej, zdrowej pozycji. Poza czynnikami wpływającymi pozytywnie na rozwój dziecka, kupując stolik z krzesełkiem, otrzymujemy przepiękne, naturalne elementy aranżacji wnętrza, które będą niewątpliwą ozdobą pokoju malucha. W przypadku dziewczynek poza stolikiem i krzesełkiem, efektownym elementem wystroju wnętrza może być dziecięca toaletka, z której każda mała dama będzie na pewno zadowolona.

Kiedy wybieramy stolik i krzesełko dla dziecka, w poszukiwanie odpowiedniego modelu warto zaangażować naszego malucha. Dziecko wybierając samodzielnie swoje mebelki, dużo chętniej będzie z nich korzystało.

[product category_id="504"]
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl