Ola4Kids

Darmowa dostawa od 299 zł (nie dotyczy mebli i materaców)

Zwrot do 14 dni

Warkocz do dziecięcego łóżeczka - wyjątkowy, wielofunkcyjny ochraniacz, który musisz mieć!
Warkocz do dziecięcego łóżeczka - wyjątkowy, wielofunkcyjny ochraniacz, który musisz mieć!

Warkocz do łóżeczka

Ochraniacz do łóżeczka stoi na straży bezpieczeństwa dziecka. U noworodków i najmłodszych dzieci pełni on klasyczną funkcję ochronną. Istnieje jednak ochraniacz, który może towarzyszyć maluchowi przez całe jego dzieciństwo. To ochraniacz warkocz.

Wymagania bezpieczeństwa dla mebli dziecięcych, w tym łóżeczek, regulowane są Ustawą o ogólnym bezpieczeństwie i kilkudziesięcioma innymi normami europejskimi. Wyroby bezpieczne dla dzieci, sprawdzone przez niezależne, uprawnione do wykonywania badań jednostki, posiadają znak zgodności - podkreślają eksperci jednostki certyfikującej TÜV Rheinland Polska. Specjaliści podkreślają ponadto znaczenie komfortu produktów dla dzieci. Z badań, przeprowadzonych przez Klinikę Chorób Dzieci Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku wynika, że jakość snu noworodka wpływa na jego dalszy rozwój. W opinii specjalistów odpowiednio skonstruowane ochraniacze do łóżeczka mogą pozytywnie wpływać na komfort i wygodę podczas snu dziecka.

Warkocz do dziecięcego łóżeczka alternatywą dla tradycyjnego ochraniacza

Nie każdy ochraniacz do łóżeczka musi wyglądać konwencjonalnie. Alternatywą dla zwyczajnego, płaskiego ochraniacza jest warkocz przeznaczony do dziecięcego łóżeczka, kołyski czy kosza Mojżesza. Warkocz do łóżeczka powstaje z produkowanego ręcznie splotu trzech jedno- lub wielokolorowych wałków z miękkim, sprężystym wypełnieniem. Wypełnienie poszczególnych elementów warkocza stanowi specjalny puch, zapewniający prawidłową cyrkulację powietrza. Materiał tego plecionego ochraniacza oraz rodzaj użytego wypełnienia pozwalają na łatwe utrzymanie warkocza w czystości.

kolorowy warkocz ochraniacz do łóżeczka dziecka

Warkocz można prać ręcznie lub w pralce (zaleca się wybór programu "pranie ręczne"). Warkocz do dziecięcego łóżeczka, niczym standardowy ochraniacz, działa jak amortyzator, zabezpieczający dziecko przed uderzeniem o szczebelki łóżeczka. Praktycznym rozwiązaniem są wstążki, znajdujące się na końcach warkocza. Umożliwiają one mocowanie ochraniacza do ścianek łóżeczka oraz pełnią funkcję ozdobną.

Możliwości wykorzystania warkocza do łóżeczka

Pleciony ochraniacz do łóżeczka w formie warkocza posiada wiele praktycznych zastosowań. Możliwości wykorzystania warkocza-ochraniacza są nieograniczone, a wszystko zależy od wyobraźni rodziców.

Poza tradycyjnym ułożeniem warkocza we wnętrzu łóżeczka, wzdłuż jego boków, ochraniacz można także rozpleść i przełożyć między szczebelkami. Przepleciony pomiędzy szczebelkami warkocz wciąż będzie spełniał swoją podstawową funkcję, chroniąc dziecko przed urazami podczas zabawy i sny. Po odpowiednim ułożeniu warkocza można z niego także uformować gniazdo i posadzić w nim maluszka. W takim swoistym otulaczu maluchowi będzie przyjemnie i ciepło, podobnie jak w ramionach mamy i taty.

ochraniacz warkocz we wnętrzu dziecięcego łóżeczka

Gdy dziecko nieco podrośnie i zacznie siadać, warkocz można rozłożyć na podłodze tworząc miejsce do zabawy. Pleciony ochraniacz będzie wyznaczał w tym przypadku bezpieczne terytorium małego, domowego placu zabaw. W przypadku starszego malucha, zaczynającego stawać, warkocz będzie także asekurował każdy ruch dziecka.

Również dużo starsze dzieci mogą korzystać z zalet tego nietypowego, kolorowego i wygodnego ochraniacz. Po rozpleceniu warkocza i ponownym zapleceniu, lecz już w zupełnie innej konfiguracji, ochraniacz można zmienić w miękką poduszkę, towarzyszkę zabaw i popołudniowej drzemki dziecka. Pleciona, kolorowa poducha znajdzie także swoje miejsce w łóżku kilkulatka pełniąc funkcję zagłówka.

Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie warkocza do łóżeczka

Warkocz do łóżeczka już sam w sobie stanowi dekorację. Mnogość barw materiałów sprawia, iż rodzice z łatwością wybiorą kolorystykę i wzory odpowiednie zarówno dla dziewczynki, jak i dla chłopca. Kupując warkocz sami decydujemy nie tylko o wyglądzie tego niezwykłego ochraniacza, lecz również o jego wymiarach.

Rozmiary plecionego ochraniacza pasują do standardowych wymiarów łóżeczka (120 centymetrów długości, 60 centymetrów szerokości). Planując zakup warkocza do łóżeczka warto zwrócić na jego długość. Jeżeli ma on chronić dziecko na całej długości i szerokości łóżeczka, powinien mierzyć 340 cm. Z kolei warkocz o długości 285 cm, pozwoli obłożyć zagłówek oraz dwa boki łóżeczka. Znacznie krótszy pleciony ochraniacz o długości 160 cm, wystarczy do zabezpieczenia zagłówka oraz pokryje część boków dziecięcego łóżeczka (po 50 cm na każdy).

[product search="ochraniacz warkocz"]
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl