Ola4Kids

Darmowa dostawa od 299 zł (nie dotyczy mebli i materaców)

Zwrot do 14 dni

Wyprawka dla noworodka
Wyprawka dla noworodka Wyprawka dla dziecka
Wyprawka dla noworodka
0

Będziemy mieli dziecko – poradnik dla rodziców

Oczekiwanie na dziecko to czas pełen ciepła i radości, ale też stawia on przed młodymi rodzicami wiele wyzwań. Należy odpowiednio przygotować się na narodziny dziecka – zadbać o to, aby miało ono swoje miejsce w naszym domu, jak również o to, aby niczego w pierwszych dniach życia mu nie brakowało. Jak jednak uporządkować to wszystko, czego potrzebujemy by naszemu dziecku w pierwszych dniach życia niczego nie brakowało? Czy istnieje możliwość zrobienia konkretnej listy rzeczy, o które musimy zadbać przed narodzinami dziecka? Jak powszechnie wiadomo, pośpiech nikomu nie służy a co więcej – sprzyja temu, by np. o czymś przez nieuwagę zapomnieć. Dlatego też postanowiliśmy uporządkować wszystko to, o co należy zadbać, kiedy spodziewamy się narodzin dziecka. Z pewnością artykuł ten, okaże się pomocny w planowaniu przygotowań na nadejście nowego członka rodziny.

Zadbajmy o mamę! Przygotowanie wyprawki dla mamy do szpitala.

Zanim dziecko się urodzi, musimy jednak zadbać też o to, aby mama miała przygotowane wszystko to, czego w pierwszych dniach po porodzie może potrzebować. Warto zatem wcześniej pomyśleć o wyprawce dla mamy do szpitala, czyli zakupie rzeczy niezbędnych w trakcie pobytu w szpitalu.

Przygotowując listę z rzeczami, które powinny znaleźć się w wyprawce do szpitala dla mamy, warto w pierwszej kolejności pomyśleć o kosmetykach – najlepiej takich, które nie wywołają żadnych, niepożądanych efektów ubocznych, jak np. wysypka czy inny rodzaj uczulenia. Warto też pomyśleć o zakupie odpowiedniego szlafroka, jak również pidżamy. Wbrew pozorom, są to bardzo ważne elementy wyposażenia w szpitalu. Nie zapominajmy też o odpowiedniej suplementacji diety mamy. Tutaj jednak musimy działać ściśle w porozumieniu z lekarzem prowadzącym ciążę. Przygotowując wyprawkę dla mamy wybierajmy takie produkty, które nie zaszkodzą ani mamie, ani dziecku. Wskazane jest spożywanie dużej ilości witamin, białka jak również wapnia.

Pora roku ma znaczenie! Przygotowanie odpowiedniej wyprawki dla noworodka.

Skompletowanie wyprawki dla noworodka, w dużej mierze uzależnione jest od...Pory roku, w której nasza pociecha przyjdzie na świat. Bardzo niewielu rodziców zdaje sobie z tego sprawę. Jest to jednak dość oczywiste, bo na co naszemu dziecku zimowe ubranka, kiedy urodzi się latem? Zanim zacznie je nosić, zdąży już z nich wyrosnąć! Dlatego też, zanim zaczniemy kompletować wyprawkę dla noworodka, musimy wziąć pod uwagę to, kiedy dokładnie ma ono przyjść na świat. Wiedza ta, pozwoli nam jak najlepiej przygotować się na narodziny dziecka i kupić wszystko to, co rzeczywiście będzie potrzebne.

Aby lepiej zobrazować potrzeby niemowlęcia urodzonego w konkretnej porze roku, podzieliliśmy to, co powinna zawierać wyprawka dla noworodka na pory roku. Zacznijmy od maluchów, które mają przyjść na świat wiosną i latem.

Wyprawka dla noworodka na lato, czyli lista ubranek dla dziecka urodzonego wiosną lub latem.

To, na co koniecznie musimy położyć nacisk, jeśli chodzi o skompletowanie wyprawki dla noworodka urodzonego wiosną lub latem, to kaftaniki niemowlęce. Najlepiej, jeśli będą one bawełniane i sznurowane na bokach – wówczas znacznie łatwiej jest nam przewinąć maluszka. Minimalna ilość takich kaftaników to około 7 do 10 sztuk, aczkolwiek może być ich więcej. Nie przesadzajmy jednak z ilością kaftaników. Jeśli kupimy ich stanowczo za dużo, to także nie będzie dobre rozwiązanie. Musimy też mieć na uwadze, że jeśli mowa o ubrankach dla niemowlaka urodzonego wiosną lub latem, kaftaniki to nie wszystko.

Kolejną bardzo ważną rzeczą, o której nie należy zapominać podczas przygotowania wyprawki dla noworodka, są śpioszki. Tutaj podobnie jak w przypadku kaftaników, także powinniśmy my mieć ich spory zapas – 6 do 10 par śpioszków powinno spokojnie wystarczyć. Kolejnym bardzo ważnym elementem wyprawki dla niemowlaka, jeśli mowa o ubrankach, są skarpetki. Tutaj w zasadzie nie ma limitu, musimy jednak pamiętać, aby były one ciepłe i najlepiej, jeśli wykonane będą z naturalnych materiałów. Podobnie rzecz się ma, jeśli chodzi o czapeczki, których także nie może zabraknąć. Wybierajmy jednak te cieńsze – bawełniane. Najlepiej sznurowane tuż pod brodą. Zwróćmy też uwagę na to, czy mają one wystarczające „klapki” na zasłonięcie uszu.

Wyprawka dla noworodka na zimę, czyli lista ubranek dla dziecka urodzonego jesienią lub zimą.

Dla niemowląt, które urodzone są jesienią lub latem, wyprawka, jeśli mowa o ubrankach, wygląda bardzo podobnie. Różnica jest jedynie w rodzaju materiałów. Jeśli chodzi o ilości śpioszków czy kaftaników, wyglądają one podobnie. Skupmy się jednak na tym, aby były one wykonane z cieplejszych materiałów. Świetnie sprawdza się tutaj grubsza bawełna czy nawet delikatna wełna. Kompletując zimową wyprawkę dla noworodka warto rozważyć zakup ocieplanych śpioszków. Czapeczki dla niemowląt także powinny być cieplejsze. Kiedy nasza pociecha ma przyjść na świat jesienią lub zimą, koniecznie musimy zadbać o to, aby kupić malutkie rękawiczki. Obowiązkowy jest też zakup ciepłego kombinezonu.

Kosmetyki dla niemowlęcia na lato i zimę

Kolejną kwestią, o jakiej nie możemy zapomnieć, jeśli chodzi o odpowiednie przygotowanie wyprawki dla niemowlaka, jest zaopatrzenie się w niezbędne kosmetyki. Część z nich, będzie taka sama, niezależnie od tego, w jakiej porze roku ma przyjść na świat nasza pociecha. Będą to oczywiście takie kosmetyki dla niemowląt jak oliwka, zasypka czy krem dla skóry niemowlaka. Nie możemy też zapominać o płynie lub mydle do kąpieli dla dziecka. Musi być ono delikatne i najlepiej – hypoalergiczne. W przypadku, kiedy nasza pociecha ma przyjść na świat zimą, warto się też zaopatrzyć w tłusty krem do skóry dla dziecka. Zapobiegnie on odmrożenia, szczególnie na twarzy dziecka. Latem, niezbędny jest krem nawilżający, który będzie chronił skórę niemowlęcia przed oparzeniem i nadmiernym wysuszeniem. Idealnie będzie, jeżeli zarówno letnia jak i zimowa wyprawka dla noworodka zwierać będzie wyłącznie naturalne kosmetyki dla niemowląt.

Pozostałe elementy wyprawki dla niemowlaka

Oprócz wszystkich powyżej opisanych elementów wyprawki dla niemowlęcia, musimy też kupić wózek – najlepiej „gondolę”, ale dobrze, jeśli będzie to np. wózek 3 w 1. Warto też pomyśleć o nosidełku do samochodu i nie tylko. Koniecznie powinniśmy kupić kocyki – ciepłe i miękkie, jak również pościel, kołderkę, poduszkę i co najważniejsze – becik. Kompletując wyprawkę dla niemowlaka nie zapominajmy też o wanience dla dziecka, smoczkach dopasowanych adekwatnie do wieku malucha, jak również butelkach ze smoczkiem. Zapas pieluch także będzie niezbędny, ale to chyba dość oczywista kwestia.

Jak zatem widać, wyprawka dla dziecka składa się z wielu elementów. Wymaga ona też bardzo dużych nakładów finansowych, dlatego dobrze jest rozłożyć zakup wyprawki dla niemowlęcia w czasie. Starajmy się, aby wybrane przez nas elementy wyprawki dla noworodka, były jak najlepszej jakości – nie ma sensu na nich oszczędzać, ponieważ tańsze produkty, nie zawsze mogą okazać się dobre jakościowo. Dla nas, jako rodziców, powinno być najważniejsze to, aby nasze dziecko miało wszystko to, czego potrzebuje i aby wyposażenie wyprawki było jak najlepszej jakości. Postępując w ten sposób, z całą pewnością uda nam się skompletować wyprawkę dla noworodka w najlepszy z możliwych sposobów.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl