Ola4Kids

Darmowa dostawa od 299 zł (nie dotyczy mebli i materaców)

Zwrot do 14 dni

Jak mądrze i z głową wybrać dziecięcy wózek 3w1
Jak mądrze i z głową wybrać dziecięcy wózek 3w1

Wózek dziecięcy to zawsze ogromny dylemat dla wszystkich obecnych i przyszłych rodziców. Jego zakup powinien być bardzo dobrze przemyślany, gdyż wózek będzie służył przez dłuższy czas najważniejszej istocie w ich życiu. Większość rodziców, zwłaszcza tych oczekujących pierwszej pociechy, nie posiada jeszcze konkretnej wiedzy, mogącej się przydać podczas zakupu tego sprzętu.

Zakup wózka wielofunkcyjny, czyli na co zwarto wrócić uwagę kupując wózek 3w1

Rodzice, dokonując wyboru określonego rodzaju wózka dziecięcego, zwykle kierują się jego wyglądem i modnym designem. Ważne jest dla nich, aby pojazd pięknie się prezentował i posiadał preferowany przez nich kolor. Najczęstszym powodem, dla którego decydują się na zakup wózków wielofunkcyjnych, jest to, że poszczególne elementy tego typu wózka będą rosły wraz z dzieckiem. Co więcej, rozwiązanie w postaci zakupu wózka wielofunkcyjnego generuje mniejsze koszty. Wózek wielofunkcyjny jest bowiem konstrukcją, która zawiera zarówno gondolę dla maleństwa, jak i wózek spacerowy dla starszaka. Niektóre modele w postaci wózków 3w1 posiadają także fotelik, który można zamontować zarówno w samochodzie, jak i wpiąć do stelaża wózka.

Kupując wózek wielofunkcyjny 3w1 warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kryteriów, które wózek tego typu powinien spełniać:

 • Wózek wielofunkcyjny 3w1 powinien posiadać wygodną i dużą gondolę dla maluszka.
  Noworodek jest maleńki, ale szybko rośnie i za kilka miesięcy może okazać się, że gondola jest zbyt mała i ciasna dla dziecka i uniemożliwia mu wygodny odpoczynek podczas spacerów.

 • Gondola wózka wielofunkcyjnego powinna być wyściełana bawełnianym i delikatnym materiałem, zdejmowanym do prania.
  Zapewni to nie tylko estetyczny wygląd wózka, ale też właściwą higienę dla maluszka.

 • Idealnym rozwiązaniem dla dziecka będzie gondola z podnoszonym zagłówkiem.
  Kilkumiesięczne maleństwo jest coraz bardziej ciekawe świata i podczas spacerów nie zawsze chce podziwiać otoczenie w pozycji leżącej. Podnoszone oparcie gondoli umożliwi dziecku oglądanie otaczającego go świata w wygodnej pozycji półleżącej bez obciążenia kręgosłupa.

 • Obowiązkowym elementem wyposażenia wielofunkcyjnego wózka 3w1 powinna być duża i przestronna budka zakrywająca wózek podczas silnych wiatrów i deszczy.
  Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne i komfortowe dla dziecka, bowiem chroni jego delikatną skórę przed zimnem, mrozem czy słońcem.

 • Konstrukcję wózka 3w1 powinna tworzyć wygodna spacerówka umożliwiająca swobodne poruszanie się w niej dziecka.
  Wersja spacerowa musi dawać dziecku możliwość odpowiedniego odpoczynku i snu podczas spacerów w pozycji leżącej. Zbyt ciasne wózki spacerowe powodują kurczenie nóżek dzieci i ogólny ich dyskomfort.

 • Wózek spacerowy obowiązkowo wyposażony w pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa, chroniące maluszka przed wypadnięciem z pojazdu.

Podstawowe zalety i nieliczne wady wielofunkcyjnych wózków 3w1


Wózek wielofunkcyjny 3w1 posiada szereg zalet, które czynią go bardzo atrakcyjnym pojazdem dla dzieci. Jego niewątpliwym atutem jest to, że rośnie wraz z dzieckiem i rodzice nie muszą obawiać się, że w niedługim czasie będą potrzebować kolejnego, nowego wózka dla malucha, który zaczyna już samodzielnie chodzić. Wózek 3w1 jest odpowiednio zaprojektowany i przygotowany na taką możliwość. W większości modeli wózków wielofunkcyjnych spacerówka będąca częścią zestawu jest przestronna i wygodna dla maluszka umożliwiając mu wygodną podróż podczas długich spacerów.

Wózek 3w1 to idealna alternatywa dla tradycyjnego wózka klasycznego. Piękny wygląd i ciekawy design aktualnie produkowanych modeli pozwolą rodzicom cieszyć się urokiem tego typu wózka przez długi czas. W początkowym okresie docenią oni zalety gondoli i fotelika dla malucha, a w późniejszym spacerówkę dla starszaka. Koszt takiego zakupu rodzice ponoszą tylko raz i nie muszą uwzględniać w swoim budżecie domowym zakupu kolejnego wózka w formie klasycznej spacerówki, kiedy maluszek do niej dorośnie.

Wadą wielofunkcyjnych wózków 3w1 może okazać się ich większa, w porównaniu do klasycznych odpowiedników, waga. Nieco większy ciężar wózka wielofunkcyjnego może sprawiać trudności rodzicom, którzy będą musieli męczyć się codziennym wnoszeniem wózka na wyższe piętra mieszkania.

Jednak w porównaniu ze wszystkimi zaletami, za które cenione są wózki 3w1, niedogodność wynikająca z jego większej wagi jest z całą pewnością do zaakceptowania. Rekompensatą może być również fakt, iż spacerówki wózków wielofunkcyjnych są w większości przypadków dużo bardziej wygodne i komfortowe, niż te kupowane oddzielnie. Jest to niezwykle istotne dla małego dziecka, które spędza w wózku mnóstwo czasu, a to właśnie jego potrzeby i wymagania powinny być brane pod uwagę przy zakupie wózka.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl