Ola4Kids

Darmowa dostawa od 299 zł (nie dotyczy mebli i materaców)

Zwrot do 14 dni

Kulodrom - idealna zabawka kreatywna dla dzieci w każdym wieku
Kulodrom - idealna zabawka kreatywna dla dzieci w każdym wieku

Kulodrom - idealna zabawka kreatywna dla dzieci w każdym wieku

Kulodrom to jedna z najciekawszych zabawek kreatywnych dla dzieci. Kulodromy zdobywają coraz większą popularność. Nazwa brzmi tajemniczo, ale sam pomysł jest dosyć prosty.

Co to jest kulodrom?

Kulodrom to nietypowa, wymyślna, samodzielnie konfigurowana przez dziecko zjeżdżalnia dla piłek lub trasa dla piłek. Piłeczki kulodromu, wykonane najczęściej z drewna, szkła lub plastiku (chociaż spotkać można nawet marmurowe), puszczone w ruch, pokonują labirynt-trasę, po drodze przelatując przez otwory, wprawiając w ruch wiatraczki, równoważnie czy zapadnie.

Dzięki możliwości wyboru różnych modeli i poziomów zaawansowania, kulodromy są wspaniałą zabawką dla dzieci w każdym wieku. Najczęściej są polecane dla dzieci od trzeciego roku życia, ale na rynku spotkamy nawet kulodrom dla roczniaka.

Dlaczego warto kupić kulodrom dla dziecka?

Kulodrom to zabawka, która idealnie rozwija wyobraźnię, umiejętności manualne i wyobraźnię przestrzenną u dzieci. Najciekawsze i najbardziej wciągające jest budowanie własnej trasy i obserwowanie fascynujących rezultatów. To właśnie sprawia, że podczas zabawy kulodromem dzieci uczą się myślenia przyczynowo-skutkowego. Kulodromy potrafią zająć dziecko na długie godziny, a dzięki niezliczonej ilości rozwiązań, bardzo długo się nie nudzą.

Kulodrom ORIBEL

Firma Oribel znana jest z wyjątkowych zabawek kreatywnych z serii Verti Play, które poza wyjątkową, nowoczesną stylistyką, wyróżniają się tym, że mocowane są do ściany. Jednym ruchem można je zamontować i zdemontować, zajmują przy tym bardzo mało miejsca. Co ważne, naklejka jest wielokrotnego użytku, więc zabawkę można przenosić w inne miejsce w pokoju lub do innego pomieszczenia. Podobną zasadą firma Oribel kierowała się tworząc kulodrom Marble Run. Wybrać można zestaw startowy lub bardziej rozbudowany zestaw podwójny.

kulodrom oribel

W przypadku kulodromu firmy Oribel możliwe jest również oddzielnie dobieranie części – wiatraczków, zakrętów, elementów prostych i balansujących. W ten sposób zabawa kulodromem Oribel nigdy się nie nudzi. Dziecko ma możliwość w nieskończoność budować różnorodne tory. Aby przykleić zabawkę, wystarczy przetrzeć ścianę szmatką, odkleić warstwę ochronną naklejki i przyłożyć całość do ściany. Po dwóch godzinach kulodrom marki Oribel jest gotowy do rozpoczęcia zabawy. Aby go usunąć lub przenieść w inne miejsce, ostrożnie odklejamy zabawkę zaczynając od górnego rogu.

W przypadku kulodromu od firmy Oribel rekomendowany wiek dziecka to 3 lata dla zabawy z pomocą dorosłych. Pięciolatki mogą bawić się kulodromem samodzielnie.

Kulodrom firmy Oribel jest w pełni bezpieczny i spełnia europejskie normy i standardy wykonania.

Kulodrom drewniany

Dewniana wersja kulodromu najlepiej sprawdzi się w przypadku najmłodszych dzieci. Takie konstrukcje są dosyć proste i intuicyjne. Kulodrom drewniany daje przez to maluchowi dużo satysfakcji. Stanowi dla niego wyzwanie, a jednocześnie nie sprawiają za dużo trudności. Drewno jest materiałem wytrzymałym i co ważne naturalnym, a do produkcji zabawki wykorzystywane są nietoksyczne, bezpieczne farby i lakiery.

kulodrom drewniany

Elementy, z których wykonany jest drewniany kulodrom są najczęściej dość duże więc nie ma możliwości przypadkowego włożenia ich do buzi przez maluszka. Jednocześnie piękny, klasyczny wygląd świetnie sprawdza się w pokoju dziecięcym i stanowi oryginalną ozdobę. To wszystko sprawia, że drewniany kulodrom jest idealnym pomysłem na prezent dla dziecka.

Kulodrom dla starszych dzieci

Wybierając kulodrom dla starszych dzieci można zdecydować się na bardziej skomplikowane modele plastikowe, które mają bardzo wiele części i pozwalają na tworzenie bardzo fantazyjnych i trudnych torów. Niektóre z nich będą stanowiły wyzwanie nawet dla dorosłych!

Ważne, żeby kulodrom miał dość długi zjazd oraz możliwość wielu modyfikacji i rozbudowy. Dzięki temu będzie dziecku służył dłużej i wciąż będzie atrakcyjny.

Kulodrom dla rocznego dziecka

Odwrotnie w przypadku rocznych dzieci. Tutaj ważniejszy będzie atrakcyjny wygląd, wielobarwność i prostota, która sprawi, że dziecko szybko oswoi się z zabawką. Kulodrom to idealna, kreatywna zabawka dla rocznego dziecka.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem, również dla malutkich dzieci, są kulodromy dźwiękowe, w których poruszająca się kulka wygrywa różnorodne melodie zależnie od budowy toru. To dodatkowy zmysł, na który oddziałuje i który rozwija ta zabawka.

Możemy być pewni, że wybierając kulodrom dla naszego dziecka, zagwarantujemy mu wspaniałą zabawę i wszechstronny rozwój. Kulodrom to zabawka, która bez wątpienia jest świetnym pomysłem na prezent dla dzieci w każdym wieku, do roczniaka do kilkulatka.

[product id="13872, 13873, 8802"]
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl