Ola4Kids

Darmowa dostawa od 299 zł (nie dotyczy mebli i materaców)

Zwrot do 14 dni

Zabawki kreatywne dla dzieci - nauka i zabawa w jednym
Zabawki kreatywne dla dzieci - nauka i zabawa w jednym

Wszechstronny rozwój wszystkich umiejętności dziecka i kształtowanie jego postrzegania otaczającego świata można osiągnąć dzięki zabawie. Maluchy uczą się przy okazji gier i zabaw kreatywnych. To właśnie zabawy uruchamiają do działania wyobraźnię dzieci, a ta jest w stanie „przenosić góry”. Jeśli i Tobie zależy na tym, aby Twój syn lub córka świetnie się bawili, ale jednocześnie potrafili logicznie myśleć, rozwijali w sobie zmysł plastyczny czy też konstrukcyjny, sięgnij po ciekawe zabawki kreatywne dla dzieci, które przeznaczone są dla najmłodszych, w wieku nawet od 2 lat.

Zabawa dla najmłodszych

Kreatywne zabawki dla 2-latków muszą być przede wszystkim bezpieczne. To właśnie dla najmłodszych, w wieku już od 12. miesiąca życia, przeznaczone są suche baseny z kolorowymi piłeczkami. To wielka frajda dla dzieci, aby móc zanurkować w takim basenie. Rodzic może mieć w tym przypadku pewność, że jego pociecha znajduje się w miejscu bezpiecznym. Suchy basen jest zabawką kreatywną dla najmłodszych. Wykonany może być z wysokiej jakości pianki poliuretanowej, pokrytej dzianiną dresową. Wypełnia się go 150 piłkami z plastiku o średnicy 7 cm. Bardzo ważne dla rodziców jest, że piłeczki te są tworzone z LDPE - materiału bezzapachowego, nietoksycznego, odpornego na zgniatanie. Piłki mogą mieć dowolną kolorystykę. Można się w nich bawić, poznawać kolory, grupować piłeczki kolorystycznie i robić wiele innych, ciekawych rzeczy.

Rozwijanie talentów plastycznych

Zabawa może wspierać rozwój wielu talentów u dzieci. Te, które przejawiają zdolności artystyczne, powinny sięgnąć po zabawki kreatywne dla 3-latków, 4-latków i 5-latków. To ciekawe kreatywne zabawki dla dzieci, w postaci np. figurek czy przedmiotów codziennego użytku do malowania dołączonymi do nich farbami. 
Figurki do malowania z ulubionych bajek naszego dziecka to tylko jedna z podobnych propozycji kreatywnej zabawy rozwijającej zmysł plastyczny. Figurkę dziecko młodsze pomaluje w asyście rodzica, co pozwoli na spędzenie swojego wolnego czasu wspólnie, na użytecznym zajęciu. Można też wykorzystać torebki do malowania, zrobione ze specjalnego materiału, które koloruje się dołączonymi do nich mazakami. Na ulotce produktu znajdziemy przykładowe wykonanie ozdoby torebki, ale dziecko może do woli wykorzystywać swoją wyobraźnię, aby stworzyć unikalny przedmiot.

Kreowanie otaczającego świata

Zabawki kreatywne dla dzieci 5-letnich i starszych mają w sobie zwykle dużo z przedmiotów, z których korzystają dorośli. Dlatego wśród nich można znaleźć np. zestaw małego majsterkowicza, czy kasę sklepową wraz z czytnikiem kodów kreskowych, pieniędzmi oraz przykładowymi produktami. Dziecko może bawić się w sklep, w „Boba Budowniczego”, czy wymyślać zupełnie inne zastosowania do posiadanych gadżetów z kompletów zabawek kreatywnych dla dzieci.
Przy zabawie w sklep dzieci nie tylko mogą uczyć się zasad współżycia społecznego i dokonywania zakupów, ale również uczyć się matematyki na pieniądzach z zabawki. Nie będą zmuszone do tego, aby wkuwać na pamięć zasady liczenia. Zdobędą tę cenną wiedzę niejako przy okazji kreatywnej zabawy z rówieśnikami, rodzeństwem oraz przede wszystkim z rodzicami.

Plastelina, modelina czy ciastolina?

Wyobraźnia dziecka jest w stanie wymyślić wszystko. Należy wspierać nasze pociechy w kreatywnym myśleniu, w czym pomagają zabawki takie jak plastelina. Wielokolorowe tworzywo, łatwe w kształtowaniu palcami lub prostymi, plastikowymi narzędziami, pozwoli na stworzenie figurek z ulubionych bajek, zwierzątek, czy też ozdób do ubranek dla lalek dziecka. Plasteliną można wykleić słoik, tworząc piękny wazon na urodziny babci, albo zdecydować się na wyklejenie rysunku, nadając mu trójwymiarowy charakter. Bez wątpienia takie kreatywne zabawki dla dzieci w różnym wieku oddziałują pozytywnie na rozwijanie wielu ich talentów, umiejętności oraz wspieranie nauki wszystkiego o otaczającym je świecie. Rodzic, kupując takie zabawki, udostępnia dziecku konkretne akcesoria, ale ono samodzielnie wymyśla, jak będzie je wykorzystywać w zabawie. Na tym polega myślenie kreatywne.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl