Ola4Kids

Darmowa dostawa od 299 zł (nie dotyczy mebli i materaców)

Zwrot do 14 dni

Najlepsze zabawki kreatywne - Top 5 zabawek kreatywnych dla chłopców i dziewczynek
Najlepsze zabawki kreatywne - Top 5 zabawek kreatywnych dla chłopców i dziewczynek

Top 5 najlepszych zabawek kreatywnych

Zabawki kreatywne są niezbędnym elementem wspierania rozwoju dziecka. Starannie zaprojektowane i wykonane, nowoczesne zabawki kreatywne pozwalają stymulować i rozwijać wiele umiejętności, dzięki którym rozwój dziecka przebiega prawidłowo, a najmłodsi miłośnicy wspaniałej zabawy mogą bez przeszkód odkrywać swoje talenty i tworzyć nieskończoną ilość scenariuszy udanego popołudnia. Wśród dostępnych zabawek kreatywnych znajdują się propozycje, które ponadczasowo wpisują się w dziecięce potrzeby i zdolności. Pozwól swojemu dziecku rozwijać kreatywność, zręczność oraz logiczne myślenie dzięki top 5 zabawek, uwielbianych przez chłopców i dziewczynki.

Top 5 zabawek dla chłopców – co koniecznie musi znaleźć się w pokoju kreatywnego malucha

Najmłodsi uwielbiają zabawę, jednak najlepiej, gdyby do zabawy służyły domowe narzędzia i urządzenia, które bez końca można wprawiać w ruch i próbować dopasowywać. Naprzeciw dociekliwości maluchów oraz rozwojowi ich umiejętności motorycznych, a także analizowania wychodzi producent zabawki kreatywnej: tablica manipulacyjna. Wyobraź sobie tablicę, którą przymocujesz do ściany, a na niej tak atrakcyjne dla dziecięcych rączek zamki, narzędzia, tekstury, kształty, dźwięki… wszystko to, co jest przedmiotem zainteresowania najmłodszych.

Tablica manipulacyjna zdecydowanie zasługuje na najwyższe miejsce w zestawieniu top 5 najlepszych zabawek kreatywnych dla chłopców, nie należy jednak pominąć ponadczasowych dróg dla zabawkowych pojazdów, które chłopcy mogą ustawiać w najróżniejszych konfiguracjach. Samo budowanie drogi dla pojazdów jest często lepszą zabawą od odwzorowywania ulicznego ruchu na już powstałym odcinku. Drogi do budowania z odcinków o kształcie prostym lub zakrętu zdecydowanie zasługują na drugie miejsce w zestawieniu. Z nimi każda kreatywna zabawa będzie ciekawa, inna i absorbująca.

Szczególną rolę wśród zabawek kreatywnych, które są dla chłopców wyjątkowo rozwijające, spełniają kulki, które można wprawić w ruch przy pomocy torów, równoważni, zjeżdżalni. Zabawa kulodromem oraz roller balls-em pochłonie chłopca na wiele godzin. Zabawki, dzięki którym bez końca można podpatrywać tor przemieszczania się kulek zasługują na trzecie miejsce w zestawieniu ex aequo.

Zabawki kreatywne dla chłopców – te dwie zabawki musisz kupić

Każdy chłopiec uwielbia narzędzia, dlatego wśród jego zabawek kreatywnych nie może zabraknąć stołu narzędziowego, dzięki któremu będzie mógł rozwijać umiejętności manualne, a także wymyślać kreatywne zastosowanie dla poszczególnych elementów zestawu. Zestaw narzędziowy jest szczególnie polecany chłopcom, którzy interesują się majsterkowaniem od najmłodszych lat lub obserwują z zainteresowaniem pracę dorosłych.

W zestawieniu top 5 zabawek kreatywnych dla chłopca nie może zabraknąć drabinki ze zjeżdżalnią. Ruchliwi chłopcy nieustannie wymagają aktywności fizycznej. Wybierając dla szkraba drewnianą, niewysoką drabinkę ze zjeżdżalnią sprawisz, że będzie mógł kreować pomysły na zabawę oraz wykorzystanie przedmiotu. Zobacz, jaki zestaw ćwiczeń zaplanuje Twój mały fan zdrowego trybu życia.

Nasz top 5 kreatywnych zabawek dla chłopców:

1. Tablica manipulacyjna

tablica manipulacyjna zabawka kreatywna

 

2. Droga do układania

droga di układania zabawka kreatywna dla chłopców

 

3. Kulodrom

kulodrom zabawka

 

4. Stół narzędziowy

warsztat narzędziowy zabawka

5. Drabinka ze zjeżdżalnią

drabinka ze zjeżdżalnią dla dzieci

Top 5 kreatywnych zabawek dla dziewcząt – co znalazło dumne miejsce na podium zestawienia?

Kreatywność dziewczynek potrafi zaskoczyć rodziców każdego dnia. Aby zapewnić im bezpieczeństwo oraz możliwości rozwoju w określonym kierunku, wybierz kreatywne zabawki, które wyróżniają się najwyższą jakością oraz niezawodnością. Zabawką, która obowiązkowo musi znaleźć się w dziewczęcym pokoju jest tablica drewniana kredowa. Nieskończoność kreatywnej zabawy, dzięki możliwości rozwijania zdolności manualnych, talentu plastycznego oraz tworzenia zabaw, pozwalających ćwiczyć pisanie, liczenie oraz naukę języków obcych może odbywać się w niezwykłej atmosferze. Dziewczynki, które posiadają dużą pewność siebie i silną osobowość będą zachwycone możliwością wcielenia się w postać nauczycielki.

Drugą lokatę w zestawieniu powinien zająć zestaw minimarket, dzięki któremu najmłodsze miłośniczki zakupów będą mogły wymyślać zabawę, kształtującą zdolności interpersonalne, umiejętność liczenia, planowania zasobów oraz współpracę z rówieśnikami lub rodzeństwem. Atrakcyjne wizualnie zabawki kreatywne dla dziewczynek powinny być jednocześnie bezpieczne i trwałe. Podczas zakupów zwracaj uwagę na certyfikowane materiały oraz gwarancję jakości.

Dla dziewcząt, uwielbiających wysiłek fizyczny i tych, które są utalentowane sportowo lub tanecznie polecana jest deska balansująca. Deska balansująca jest zabawką, która zdecydowanie zasługuje na trzecie miejsce w zestawieniu top 5. Dzięki niej dziewczynka będzie mogła ćwiczyć utrzymanie równowagi oraz rozwijać napięcie mięśni w każdej, wolnej chwili, a nawet podczas powtórki przed szkolnym sprawdzianem. Przekonaj się, jak często będzie użytkowana.

Zabawki kreatywne dla dziewczynek – kup je koniecznie

Już poza podium zestawienia, lecz tuż za nim warto uplasować tablicę sensoryczną, manipulacyjną, która wpisze się w naturalną, dziecięcą ciekawość i chęć poznawania kształtów, struktur, zasad działania i sposobów na użycie konkretnych przedmiotów. Tablica sensoryczna i manipulacyjna jest zabawką, która pozwoli rozwijać kreatywność oraz umiejętności motoryczne.

Wśród najpopularniejszych zabawek kreatywnych dla dziewczynek znajduje się też zestaw młodego lekarza. Dziewczynki, uwielbiające nieść pomoc, będą mogły kreować niezliczoną ilość sytuacji, które zobligują je do użycia sprzętów medycznych, które w formie zabawek przedstawione są w atrakcyjnej kolorystyce i przyjaznych, bezpiecznych dla dziecka kształtach. Oswajanie z wieloma aspektami zdrowia jest dla dziecka niezwykle rozwijające nie tylko pod kątem kształtowania umiejętności manualnych, ale i społecznych. Zabawa z zestawem lekarskim pozwoli dodatkowo rozwijać talenty teatralne.

Nasz top 5 kreatywnych zabawek dla dziewczynek:

1. Tablica kredowa

tablica kredowa zabawka kreatywna dla dziewczynki2. Zestaw minimarket

zabawka dla dzieci mini market3. Deska balansująca

deska balansująca4. Tablica sensoryczna

tablica sensoryczna zabawka kreatywna

5. Zestaw młodego lekarza

zabawkowy zestaw małego lekarza

 

Kształtuj dziecięcą wyobraźnię, zdolności motoryczne, społeczne i ruchowe. Dzięki najpopularniejszym zabawkom kreatywnym zapewnisz swojemu dziecku nieograniczone możliwości rozwoju i dużą dawkę wspaniałej zabawy. Poczuj się dzieckiem i wypróbuj osobiście, jak wciągająca może być kreatywna zabawa z nowoczesnymi zabawkami, idealnie wpisującymi się w potrzeby najmłodszych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl